Přejít na hlavní obsah

Noc vědců na Muni ukáže tři nová místa včetně Ceitecu

Na Masarykově univerzitě se 30. září dozvíte, jak se bojuje s kyberkriminalitou, pracuje s chemikálie nebo jak se dbá o bezpečnost potravin.

Jak vypadá biologický útok nebo jak být sám sobě bodyguardem se mohou dozvědět návštěvníci na Noci vědců na Masarykově univerzitě, která se bude konat 30. září od 18.00. Škola se do celoevropské akce, která má za cíl seznámit veřejnost se současnou vědou a vědci, zapojuje už podesáté. Nově se všem zájemců otevřou prostory výzkumného institutu Ceitec v bohunickém kampusu, filozofické fakulty a fakulty sociálních studií. 

Zamířit mohou návštěvníci i na tradiční místa přírodovědecké fakulty v Kotlářské ulici, fakulty informatiky v Botanické ulici a do Mendelova muzea.

„Hlavním tématem letošní Noci vědců je bezpečnost, která se bude prolínat všemi připravenými programy. Rádi bychom lidem ukázali, že toto téma se týká širokého spektra činností od práce s chemikáliemi až po internet,“ uvedla koordinátorka akce na Muni Lenka Jaskowiecová.

Jak se pohybovat na internetu a jaká jsou rizika například online aplikací, se zájemci dozvědí jednak na fakultě sociálních studií a jednak na fakultě filozofické. Informatici dají nahlédnout pod pokličku výzkumu v oblasti kyberkriminality a kyberbezpečnosti. Na nádvoří Mendelova muzea bude (ne)bezpečné experimenty předvádět i VIDA! Science centrum. V kampusu se bude zase diskutovat například o bezpečnosti potravin.

Lepší dostupnost všech míst na Masarykově univerzitě, které budou při Noci vědců přístupné, zajistí speciální bezplatná autobusová linka.

Hlavní novinky