Přejít na hlavní obsah

Nejlepší vánoční svařák je ten, který si vychutnáte v dobré náladě a s přáteli

Pokud se chystáte na vánoční trhy v Brně, nechte se inspirovat tipy, kde může ochutnat ty nejlepší svařáky.

Vratnou zálohu 50 korun na kelímek můžete věnovat neziskovým organizacím.

Bary a stánky se svařeným vínem, punčem, medovinou či grogem, kam se člověk podívá. Na brněnských vánočních trzích a náměstích najdete teplé nápoje v 35 stáncích. Přestože nabídka nápojů je různorodá a široká, mezi návštěvníky trhů ale stále vítězí svařené víno.

Nabízí ho proto nejen stánky moravských vinařství, například z Čejkovic, ale i ostatní prodejci nápojů.

Nejklasičtější a nejpoctivější svařák asi najdete na Dominikánském náměstí v Ježíškově baru. Provozovatelé Silvie a Milan a letos také jejich dcera Lucie a syn Michal chtějí, aby jejich svařák byl opravdu gurmánský zážitek a proto neobsahuje nic jiného než víno, koření a špetku cukru.

Zajímavou verzí svařáku je víno z černého rybízu, stánek s tímto nápojem najdete na Zelném trhu. U Rybízáku se ale fantazii meze nekladou, a proto tam ochutnáte i Borůvčák nebo Jahoďák.

Svařák nechybí ani v nabídce stánků Veselé jablíčko. Na Zelňák jezdí již mnoho let a nejednoho z vás zahřály jejich jablečné drinky s nezapomenutelným zázvorovým a levandulovým sirupem.

Zapomenout nesmíme ani na legendu brněnských horkých nápojů stánek s názvem Turbomošt. I Horký jablečný mošt s poctivou jablkovicí a trojicí vánočního koření se v malém stánku na jednom z náměstí objevil před 13 lety.

A pokud rádi něco jiného, než svařák, najdete na trzích i punče a nápoje z tradičních likérů a vaječného koňaku. Trochu úletem je horký aperol, Středomoří a Itálii tak seženete i v Brně o Vánocích.

Pro studenty a mladé mohou být brněnské vánoční trhy každodenním zážitkem. Na jednom se ale mladí i starší návštěvníci trhů shodnou: Nejlepší vánoční svařák je ten, který si vychutnáte v dobré náladě a s přáteli.

V rámci akce Daruj Kelímek můžete podpořit jednu z osmnácti neziskových organizací. Jak? Na stáncích na náměstí Svobody, Moravském náměstí a Zelném trhu vrátíte kelímek a zálohu 50 korun věnujete neziskovým organizacím.

 

Hlavní novinky