MF Dnes: Nevzdala se. Díky ní mají i zahraniční studenti slevy

Studium práv teprve dokončuje, přesto se už Monice Marekové podařilo české právní předpisy změnit. Díky ní mohou tisíce cizinců, kteří v Česku studují, do školy dojíždět levněji. Vděčí za to hlavně její zarputilosti v boji s českými institucemi.

BRNO Minulý týden její diplomovou práci ocenil rektor univerzity, teď se chystá na státnice. A potom shánět práci. Třeba v soudnictví nebo advokacii.

Jeden významný právnický „zářez“ už ale čtyřiadvacetiletá studentka Monika Mareková má.

Díky vytrvalosti se nakonec mladá žena původem z Brestovan u Trnavy domohla nejen svého práva. Povedl se jí prosadit nárok na slevu na jízdném pro studenty, kteří nepocházejí z Česka.

Zatímco ona si už výsledků své dva roky dlouhé snahy příliš neužije, tisíce studentů mohou díky ní výrazně ušetřit.