Přejít na hlavní obsah

Medvědi mají za sebou zvláštní sezónu. Nehráli

Když nemohli hokejisté HC MUNI bavit diváky na tribunách, rozhodli se pomáhat. Darovali krev, pracovali na odběrových místech při testování, nosili nákupy seniorům.

Sezóna hokejistů HC MUNI skončila dřív, než začala. Z naplánovaných osmnácti zápasů odehráli na přelomu září a října loňského roku jen dva. Oba vyhráli, ale pak do Univerzitní hokejové ligy zasáhla pandemie koronaviru.

„Sezóna byla jednoznačně nestandardní. Zároveň ale byla už od začátku velkou výzvou. Vstupovali jsme do ní s vědomím, že nám nikdo nezaručí, že ji dohrajeme. Nevěděli jsme, jak se pohybovat v hokejovém prostředí s neustálou hrozbou, že nám covid sebere z provozu třeba na měsíc půlku týmu,“ říká manažer Medvědů Ondřej Stehlík.

Zároveň ale tým prošel velkými organizačními změnami. Hráči měli podmínky k přípravě a podporu, o jaké se jim při založení klubu ani nesnilo. Tým angažoval nové trenéry a hru mohl stavět na kvalitních hráčích, kteří byli oporou celému mužstvu.

A přestože hokejisté fungovali pod přísnými bezpečnostními opatřeními, byli doslova v denním kontaktu s krajskou hygienou a řešili návrhy opatření, na ledě byli jen něco málo přes měsíc.

I v jejich šatně se objevily pozitivní případy nákazy koronavirem. „Dobré bylo to, že jsme zjistili, že opatření, která jsme zavedli, byla tak propracovaná, že je hygienici nabízeli jako návrh opatření pro další týmy. Díky nim jsme také v okamžiku, kdy se první případy objevily i u nás v týmu, nemuseli jít všichni do karantény,“ popisuje Stehlík.

Univerzitní liga přerušila zápasy v půlce října, zrušena byla i příprava na ledě. „V době, kdy se nesmělo hrát, jsme stále čekali a doufali, zda náš sport pustí. Po čtrnácti dnech jsme se s krutou realitou srovnali a začali se účastnit všemožných charitativních projektů. Darovali jsme krev, někteří hráči chodili pomáhat na odběry testů nebo seniorům s nákupem. V rámci Movemberu jsme se rozhodli udělat sbírku pro organizaci Loono a ukázat, že Medvědi mají srdce na správném místě.“

A zatímco hráči se vyrovnávali s absencí zápasů a tréninků, vedení týmu řešilo rušení hrací plochy na tréninky a zápasy, vyrovnání finančních závazků vůči pronajímatelům nebo majitelům sportovních hal, odložení nasmlouvaných jízd na zápasy a další závazky, které měl tým vůči partnerům.

„Za podporu chceme poděkovat naší univerzitě, vedení hal a všem partnerům. Podpořili nás a doufám, že jim to v následujícím ročníku vrátíme kvalitní prací a mnoha vítězstvími,“ věří manažer s tím, že všechny samozřejmě mrzí, že tento ročník sice fungovali, ale bohužel bez hlavního výstupu celé jejich práce, a tím jsou hokejové zápasy.

Hokejisté také doufají, že od září soutěž pojede bez omezení a i v hledištích se budou moci objevit fanoušci. Vedení týmu se již na sezónu připravuje. „Naším úkolem je zajistit rozpočet na další sezonu. A připravit všechny podmínky k hladkému průběhu soutěže. Zároveň chceme nachystat i krizový plán jak postupovat při podobných problémech, jako je pandemie,“ dodává Stehlík.

Personální změny se v týmu HC MUNI momentálně žádné nechystají. „Zatím nic neměníme. V loňském roce jsme tým stavěli na titul a tento cíl máme i do další sezóny. To, jestli jednotliví hráči budou příští sezónu v týmu, záleží na jejich přístupu ke škole a k tréninku. Liga má nastaveny přísné parametry, jak má student zvládat studium, aby mohl být součástí týmu.

Nábor na pozice do off-ice týmu bude probíhat během léta.“ Protože většina týmu včetně vedení si covidem prošla již na podzim, věří manažer Stehlík, že už nikoho dalšího nemoc nepotká a všichni se sejdou v létě na letní přípravě.

Hlavní novinky