Přejít na hlavní obsah

Výběr MU už trénuje na hokejový souboj

Na první trénink přišlo 42 hráčů. A podle trenéra Tobiáše opravdu dobrých, takže bude těžké někoho vyřadit.

Na pondělním setkání se hráči spíš seznamovali, jednotlivé pětky se začnou tvořit až na druhém tréninku. Foto: Tomáš Muška.

Samá příjemná překvapení nachystali trenérovi Jiřímu Tobiášovi hokejisté, kteří se sešli na pondělním prvním tréninku před soubojem univerzit, který se uskuteční 25. října. "Dorazilo asi 42 hráčů a ukázalo se, že jsou opravdu dost dobří, takže bude těžké někoho vyřadit," popsal Tobiáš.

Prvnímu tréninku výběru Masarykovy univerzity přihlížel i děkan FSpS Jiří Nykodým (vpravo). Vlevo trenér MU Jiří Tobiáš. Foto: Tomáš Muška.
Na pondělním setkání se hráči spíš seznamovali, jednotlivé pětky se začnou tvořit až na druhém tréninku. Foto: Tomáš Muška.
Ještě před pár dny měl univerzitní tým jen jednoho brankáře, dnes už tři. Foto: Tomáš Muška.
Kouč výběru Masarykovy univerzity se nejdříve i trochu bál, jestli se sejde dostatek hokejistů. Ale to nemusel. Celkově se přihlásilo 58 lidí, z nichž si sice někteří svoji účast na utkání rozmysleli, ale i tak má Tobiáš hráčů víc než dost. "Konečnou nominaci bych rád stanovil na dalším pondělním tréninku a pak se potkáme ještě jednou, kdy už bych chtěl, aby se hráči sehrávali v jednotlivých pětkách," sdělil.

Složení týmu je nakonec hodně pestré. "Překvapilo mě, že se ozvalo hodně kluků ze Slovenska. Jeden dva z nich působili dokonce i v jejich reprezentaci do dvaceti let," pochvaloval si Tobiáš. Další hráči nastupovali například v první a druhé lize, hodně jich na Fakultě sportovních studií Masarykovy univerzity studuje rozhodcovský obor.

Celý pondělní trénink sledoval také děkan fakulty sportovních studií Jiří Nykodým, který se bude rovněž podílet na stanovení konečné nominace. "Děkan se hráče snažil namotivovat, zápas je docela důležitý pro reprezentaci školy. O nominaci jsme se bavili už v průběhu tréninku, myslím, že jsme se shodli na stejných lidech," řekl Tobiáš.

Masarykova univerzita se v hokejovém souboji utká s VUT 25. října v Kajot Aréně.

Hlavní novinky