Přejít na hlavní obsah

MU se utká s VUT na ledě. Začal prodej lístků

Hokejový souboj univerzit se odehraje v pondělí 9. listopadu v DRFG Areně. Tým Muni se pokusí o čtvrté vítězství v řadě.

Jedna z nejoblíbenějších studentských akcí roku už má několik dnů přidělený termín a v pondělí 19. října nastane další důležité datum. Na tradičních místech se začnou prodávat lístky na Hokejový souboj univerzit mezi týmy Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického. Samotný duel se v brněnské DRFG Areně (hala Rondo) hraje v pondělí 9. listopadu od 20 hodin. Tým Muni se pokusí vyhrát už počtvrté v řadě.

Vstupenky budou letos k mání ve třech cenových hladinách. Až do 1. listopadu si je fanoušci mohou pořídit za 130 korun, později za 150, a pokud zbudou, tak na místě za 170 korun.

Seznam prodejních míst je k vidění na webu hokejového souboje, pro studenty Masarykovy univerzity jsou nejblíž prodejny knih v kampusu a na fakultě sociálních studií.

Pondělní termín zvolili pořadatelé hlavně proto, aby vyšli vstříc hokejistům, kteří hrají druhou ligu, a jejich týmům. „Standardně mají zápasy v sobotu a ve středu, takže když nastoupí v pondělí za univerzitu, budou mít den na regeneraci,“ přiblížil jeden z pořadatelů Rastislav Bekényi. Po loňské zkušenosti, kdy si jeden z hráčů v souboji zlomil žebro, mají navíc od letoška všichni hokejisté pojištění.

Mimo puku bude letos ve hře také nový divácký rekord. Hala, kterou standardně obývají hráči extraligové Komety, má totiž po letních úpravách větší kapacitu. Nově se do ní při hokejovém utkání vejde 7700 diváků.

Až půjdou fanoušci z haly, nemusí ani letos jít rovnou domů. Organizátoři připravují pozápasovou party, která se letos koná v Sono centru a měla by být přímým pokračováním duelu. „Přijdou i hráči a chystáme také soutěže. Chtěli bychom, aby všichni přišli oslavovat společně,“ doplnil Bekényi.

Do příprav hokejového souboje se i v tomto roce zapojuje studentský spolek Munie, který částečně zajišťuje prodej lístků. „Od pondělí do čtvrtka bychom měli být zhruba od 11 do 14 hodin na fakultě sociálních studií a na ekonomicko-správní fakultě, kde si je od nás studenti budou moct koupit,“ řekla Denisa Králová, prezidentka Munie.

Podle jejích slov se zapojí také další spolky. Sehnat je bude možné na filozofické fakultě a k mání budou i v areálu přírodovědecké fakulty v Kotlářské ulici. Aktuální informace dodá Munie na svém facebookém profilu.

Postupem času se na něm objeví i informace o průvodu městem před zápasem, do kterého se může přidat kdokoliv z hokejových příznivců. Startovat bude od Univerzitního kina Scala, kde se předtím budou prodávat fanouškovské předměty a kdokoliv si tady bude moct nechat pomalovat obličej barvami Masarykovy univerzity.

Hlavní novinky