Přejít na hlavní obsah

UniHry chtějí napodobit slávu Her bez hranic

Bláznivá soutěž devíti fakultních týmů se uskuteční 19. října v hale míčových sportů v bohunickém kampusu.

Bláznivou soutěž devíti fakultních týmů slibuje akce, kterou chystají na středu 19. října studenti fakulty informatiky a pedagogické fakulty. Soutěž, která se inspirovala kdysi velice oblíbenou televizní show Hry bez hranic, se bude konat od 18:30 v hale míčových sportů na fakultě sportovních studií v bohunickém kampusu.

„Jako malý jsem měl tento televizní pořad moc rád, a kdysi mě jen tak napadlo, že každá fakulta naší univerzity má svoji barvu, a tak by tady šlo uspořádat něco podobného,“ popsal iniciátor myšlenky Adam Libuša, jak se UniHry zrodily. Na jejich organizaci ale není sám, akce se připravuje ve čtyřčlenném týmu.

Studentská soutěž si přirozeně nemůže dovolit propracované a drahé kulisy a kostýmy, které lidé vídali v televizi, přesto organizátoři slibují, že se diváci moc dobře zabaví. Ať už fanděním svému týmu nebo radostí z neúspěchu družstva jiné fakulty.

Každou z nich bude reprezentovat šestičlenný tým složený ze čtyř studentů a dvou učitelů. Družstva měla možnost hlásit se organizátorům třeba přes facebookovou stránku, ale o nutnosti mít ve svém středu i pedagoga nejdříve nevěděla. „Připravili jsme jim takové malé překvapení,“ popsal s úsměvem Libuša, který musel spolu s kamarády nachystat i dva rozstřely, protože ze dvou fakult se přihlásily dva týmy, jež měly zájem soutěžit.

Housenčí běh a další akční disciplíny
Co všechno na účastníky přímo v hale na fakultě sportovních studií čeká? Hlavně soutěže, které budou vyžadovat hodně pohybu, koordinace a týmové spolupráce.

„Úvodní disciplínu jsme pracovně nazvali housenčí běh. První člen týmu oběhne vytyčenou dráhu, pak si k sobě karabinou připne dalšího a poběží ve dvojici a tak pořád dokola, až dráhu zdolá šestičlenná housenka,“ popsal jeden z členů organizátorského týmu.

Na vítěze celého klání čeká putovní pohár, který si fakulta bude moct vystavit. „Byli bychom rádi, aby na něj fakulta byla patřičně hrdá a ty, které nevyhrály, jí ho chtěli v dalším ročníku vzít,“ popsal Libuša, který tak naznačil, že už dnes se počítá s dalším ročníkem UniHer. „Rádi bychom z nich udělali tradici a letos hlavně naplnili 500 míst, která v hale jsou,“ vyslovil přání pořadatelů.

Jeho splnění by mělo nahrávat i to, že vstupné na akci je jen dobrovolné.

>> Více

Hlavní novinky