Přejít na hlavní obsah

Pohár Muniher vylovil z bazénu přírodovědecký tým

Druhý ročník bláznivých Muniher se odehrál v bazénu za Lužánkami. Soutěžící museli projít třemi disciplínami.

Venku horko tak, že se roztékala nejen zmrzlina, ale i lidé a u krytého bazénu za Lužánkami se navíc přidalo ještě vlhko. Ani to ale 18 reprezentantům jednotlivých fakult Masarykovy univerzity nezabránilo v tom, aby se včera utkali o pohár Muniher. V letošním druhém ročníku zápolili ve vodních disciplínách. V zábavné soutěži, která navazuje na úspěšné Hry bez hranic, nakonec nejlépe obstáli členové týmu přírodovědecké fakulty.

Ale byla to dřina. Pro ně i členy ostatních dvoučlenných týmů. První dva úkoly stály hlavně na fyzické síle, ten třetí už vyžadoval zapojit i mozkové kapacity.

Znáte kolečko, ve kterém běhávají křečci v domácích teráriích? Studenti, kteří včera soutěžili, už moc dobře vědí, jak se cítí. Sami si něco podobného zkusili v zorbingové kouli, ve které museli v bazénu překonat několik desítek metrů dlouhou trasu. Každý se k tomu dopracoval svým osobitým stylem, na konci bylo ale na každém vidět, že minutu a půl trvající pobyt v plastové bublině byl skutečně vyčerpávající. „Strašná dřina,“ oddechovala na břehu soutěžící za ekonomicko-správní fakultu.

V zorbingové kouli museli překonat několik desítek metrů dlouhou trasu po hladině bazénu.
Ani ve druhé disciplíně, kterou byl běh přes vodní hrad, si zájemci o pohár Muniher neoddechli. Jistě, na první pohled se z tribuny zdálo, že by snad měl jít překonat bez větších problémů. Jenže zkuste si to, když vám všechno pod nohama klouže a celý hrad se ještě houpe na vlnách a příležitostně vás shodí, když soupeř udělá neopatrný pohyb.

V porovnání s tím to měli v poslední disciplíně soutěžící jednoduší. Chtělo se po nich jen vylovit z bazénu za třicet vteřin co nejvíc míčků se jménem fakulty, kterou hájili. V růžových baloncích se totiž skrývala slova, která byla nápovědou k jednomu podstatnému jménu, jež chtěla porota slyšet. Lovit míčky, to by ještě šlo. Ale dát dohromady žádané slovo, to byl oříšek, k jehož jádru se mnozí vůbec nedostali.

Ve třetí disciplíně měli soutěžící vylovit z bazénu za třicet vteřin co nejvíc míčků se jménem fakulty, kterou hájili.
Také to rozhodlo o tom, že se vítězi druhých Muniher stali reprezentanti přírodovědecké fakulty. Pohár pro šampiony, který teď bude rok fakultu zdobit, převzali za potlesku svých protihráčů i plavců, kteří si zrovna přišli rekreačně zasportovat nebo zatrénovat. Za vítězi zůstaly dva týmy, které získaly shodný počet bodů – družstvo bojující v barvách lékařské fakulty a fakulty informatiky.

Podívejte se na celou fotogalerii z Muniher na našem facebooku.

Vítězi druhých Muniher se stali reprezentanti přírodovědecké fakulty.

Hlavní novinky