Přejít na hlavní obsah

Střelec Málek se dostal mezi nejlepší akademické sportovce

Studentovi ekonomicko-správní fakulty k úspěchu pomohla zlatá medaile z letní světové univerziády v Číně.

Málek skončil spolu s kolegy z družstva skeetařů Danielem Herbergerem a Jakubem Novotou na šestém místě ankety. Foto: Archiv P. Málka.

Do nejlepší desítky českých akademických sportovců se propracoval doktorand Ekonomicko-správní fakulty Masarykovy univerzity a sportovní střelec Petr Málek. Vyplývá to z výsledků ankety Nejúspěšnější akademický reprezentant 2011, jejíž výsledky zveřejnila Česká asociace univerzitního sportu.

Málek skončil spolu s kolegy z družstva skeetařů Danielem Herbergerem a Jakubem Novotou na šestém místě ankety. Trojici sportovců k tomu pomohla zlatá medaile z letní světové univerziády, která se konala v čínském Shenzenu. „Věděli jsme, že bychom na medaili mohli dosáhnout, raději jsme o tom ale moc nemluvili. A zlato? Tak to se před závodem úplně nečekalo,“ okomentoval Málek svůj výkon a výkon svých kolegů po návratu do České republiky.

Střelecké trio mělo v anketě silnou konkurenci. V loňském roce se pořádala zimní i letní univerziáda a první tři příčky ankety obsadili sportovci, kteří se na nich prosadili jako jednotlivci.

Jen těžko se dalo konkurovat vítěznému lyžaři Adamu Zikovi, který přivezl ze zimní olympiády vysokoškoláků hned čtyři medaile v alpském lyžování a z toho dvě zlaté.

Vítězstvím se na univerziádě se mohla pochlubit i celkové druhá v anketě Klára Koukalová, která kralovala snowboardcrossu. Třetí Adéla Sýkorová vyhrála v Shenzenu střelbu ze sportovní malorážky na 3x20 ran.

Hlavní novinky