Přejít na hlavní obsah

Startuje univerziáda v Koreji. I přes hrozbu viru MERS

Česká výprava čítá celkem 151 aktivních účastníků. 

Až ve vzdálené Jižní Koreji, konkrétně ve městě Kwangdžu, dnes večer slavnostním ceremoniálem startuje 28. Letní světová univerziáda. A to přesto, že se země potýká s šířícím se virem MERS.

Podle zpráv České tiskové kanceláře hlavní hygienik České republiky ještě před několika dny cestu do oblasti vůbec nedoporučoval. „Vypadalo to, že na devadesát procent nepojedeme,“ sdělil Václav Šamberger, generální sekretář České asociace univerzitního sportu. Organizátoři a vedoucí výpravy ale nakonec vyhodnotili, že riziko není tak velké a za dodržování striktních bezpečnostních opatření přece jen vyrazili. I když někteří sportovci nakonec účast odřekli.

Výprava čítá celkem 151 aktivních účastníků. Z kolektivních sportů bude mít Česká republika zástupce v ženském basketbalovém, fotbalovém a házenkářském turnaji. Muži se budou snažit o medaile ve volejbalu a baseballu. „Chceme navázat na nejúspěšnější vystoupení vysokoškoláků, kteří z poslední letní univerziády v Kazani přivezli šestnáct medailí,“ uvedl Šamberger.

Z domu lze univerziádu až do jejího konce 14. července sledovat v záznamech České televize nebo ve zprávách na facebookové stránce. O tu se přímo na místě starají členové doprovodu sportovců.

Hlavní novinky