Přejít na hlavní obsah

Hokejisté MU oplatili porážku VUT a jsou třetí v ČR

Soupeře z VUT přehráli hned dvakrát a i díky těmto vítězstvím minulý týden po letech dosáhli na medaili.

Na šampionátu skončili hokejisté MU nakonec třetí. S výsledky 5:1 a 5:0 ale dvakrát porazili své rivaly z VUT, a na podzimní hokejový souboj jsou tak bojovně naladění. Foto: Archiv J. Chvátala.

Na hokejovém souboji univerzit se jim nevedlo, ale na akademickém mistrovství republiky vrátili hráči Masarykovy univerzity těm z Vysokého učení technického porážku vrchovatě. Rivaly z VUT přehráli v průběhu šampionátu hned dvakrát a i díky těmto vítězstvím minulý týden po letech dosáhli na medaili. Masarykovy univerzita tak má pro letošní sezonu třetí nejlepší hokejový tým v republice.

Obě vítězství ale dělila dlouhá cesta. To první se zrodilo ještě v základní skupině akademického mistrovství. Hokejisté Masarykovy univerzity vyhráli přesvědčivě 5:1. Na druhou výhru došlo v zápasu o třetí místo, k němu ale vedla dlouhá cesta. Nikdo ji navíc úplně nečekal, našemu výběru se šampionátu v posledních letech nedařilo. „Ve čtvrtfinále jsme dostali Univerzitu Hradec Králové, což byl podle mě jednoznačně adept na finále. My jsme navíc poslední tři roky měli slabší, tak jsem z toho měl trochu strach,“ přiznal jeden z trenérů týmu Jan Tobiáš. Jako hlavní kouč vedl celek absolvent Masarykovy univerzity Zdeněk Mráz.

Strach byl nakonec neoprávněný. Výběr největší brněnské vysoké školy se po vítězství 2:1 probojoval do semifinále. „To pro nás byla hlavní meta, konečně jsme smůlu zlomili,“ pochvaloval si Tobiáš. V semifinále už ovšem jeho hráči tolik štěstí a hokejového umu nepředvedli, podlehli výběru Univerzity Palackého 4:5 v prodloužení a v souboji o třetí místo je tedy zase čekali velcí rivalové z VUT.

„K zápasu o bronz jsme nastoupili asi dvě hodiny po prohraném semifinále, psychicky bylo těžké se od smolné prohry oprostit, ale motivace vrátit VUT porážku ze sledovaného souboje univerzit byla hodně silná,“ přiblížil Tobiáš. Nepřeháněl. V posledním utkání turnaje předvedli reprezentanti Masarykovy univerzity ještě lepší výkon a soupeře deklasovali 5:0. „Kluci z toho měli ohromnou radost. Ale ani v jednom zápase se nehrálo zákeřně, v tomto ohledu byly horší duely s týmy z Čech nebo severní Moravy,“ uvedl.

Tým dával dohromady brankář Chvátal
Skládání týmu se tentokrát trenér Tobiáš sám nezhostil, ujal se ho brankář týmu a student fakulty sportovních studií Jaroslav Chvátal. „Nikdo se do toho neměl, tak jsem to vzal na sebe,“ okomentoval s úsměvem svoji roli gólman druholigové Břeclavi, kterému prý skládání mužstva a přemlouvání hráčů moc energie nevzalo. „Z hokeje se mezi sebou známe, takže jsem obepsal pár lidí a na první trénink se jich nakonec sešlo dvakrát víc, než bylo potřeba,“ podotkl Chvátal, jenž se stejné roli nebrání ani do budoucna. „Baví mě to. V říjnu bude navíc další souboj univerzit a o ten bude ještě větší zájem, protože v takových kulisách si nikdo z nás jen tak nezahraje.“

Hlavní novinky