Přejít na hlavní obsah

Basketbalistky postoupily do čtvrtfinále. Zrůstová sklízí chválu

Studentka FSpS Michaela Zrůstová výrazně pomohla postupu do čtvrtfinále na olympiádě v Londýně.

Nejlépe se Michaele Zrůstové (vpravo) vedlo v posledních utkáních základní skupiny. Proti Angole se stala s dvaceti body dokonce nejlepší střelkyní týmu. Ilustrační foto: Archiv M. Zrůstové.

Spoustu pochvalných slov slyšela na svoje výkony v posledních dvou zápasech českých basketbalistek na olympijském turnaji studentka Fakulty sportovních studií MU Michaela Zrůstová. I její body pomohly národnímu výběru k postupu ze skupiny do čtvrtfinále. V něm nastoupí Češky zítra ve 23:15 proti Francii.

Zrůstová, která v domácí lize hraje za USK Praha, začala turnaj jen jako náhradnice, pak se však blýskla v duelu proti nejslavnějším soupeřkám. S Američankami české reprezentantky sice prohrály, ale studentka Masarykovy univerzity se proti nim prosadila hned 15 body. „Patřím mezi nejmladší a nejnezkušenější, ale třeba přijdou časy, kdy budu na místě těch zkušenějších,“ komentovala svůj výkon pro idnes.cz Zrůstová.

Ještě lépe se jí vedlo v posledních utkáních základní skupiny. Proti Angole se stala s dvaceti body dokonce nejlepší střelkyní týmu.

Hlavní novinky