Přejít na hlavní obsah

Místo do fitness centra na univerzitní sportoviště

Univerzita nabízí možnost sportovat během podzimu za výhodné ceny. Registrace běží už nyní.

Pro všechny, kdo rádi sportují, ale nechce se jim platit komerční ceny v brněnských fitness centrech, nabízí alternativu fakulta sportovních studií. I v nadcházejícím podzimním semestru otevírá sportovní kurzy pro studenty, kteří již mají povinný tělocvik splněný, zaměstnance a také zájemce zvenčí univerzity.

Týmové sporty, různé variace aerobiku či tance nebo spinning. To vše lze v nabídce najít. „Zájem lidí se mění, letos je zatím například velký nával na pilates a cvičení zaměřená na zdravá záda. Z celé nabídky si ale vybere každý,“ říká Iva Synková, vedoucí Centra celoživotního vzdělávání Fakulty sportovních studií MU.

Ačkoliv do začátku semestru ještě nějaký čas zbývá, na sportovní lekce se lidé hlásí už teď. Začínají v týdnu od 9. září a končí v týdnu od 6. února. Za většinu kurzů se platí tisíc korun, to znamená, že jedna hodina vychází na padesátikorunu. Cvičí se v tělocvičnách po celém Brně, takže lze vybírat i podle blízkosti k domovu.

Na seznamu kurzů je každý den minimálně šest aktivit. V úterý mimo jiné také zdravotní tělesná výchova. „V ní se lektoři zaměřují na problémy se zády a protažení svalů, což v dnešní době ocení jak ti, kteří pracují u počítače, tak studenti, kteří tráví hodně času v učebnách a také u počítače,“ doporučuje Synková.

Že je spektrum sportů skutečně pestré ovšem dokazují další na úterý inzerované hodiny. Je možné vyzkoušet dynamické kondiční cvičení, salsu a netradiční latino pro ženy či pohybový program pro osoby s rizikovými faktory kardiovaskulárních onemocnění. Nebo taky port de bras, cvičení, které vychází z klasického tance a baletu a představuje alternativu pro ty, kteří by se rádi věnovali něčemu jinému než zumbě a aerobiku.

Hlavní novinky