Přejít na hlavní obsah

Mezi nejúspěšnějšími sportovci jsou střelci i golfistka

Univerzity vyhlásily nejúspěšnější akademické sportovce města Brna za rok 2013. Pět z jedenácti je z MU.

Stříbrnou medaili si z Ruska dovezl reprezentant ve sportovní střelbě Radim Sedláček (zcela vlevo).

Medailisté z letní světové univerziády v Kazani a dalších sportovních akcí převzali před několika dny ocenění pro nejúspěšnější akademické sportovce města Brna za rok 2013. Cenu, která se tentokrát předávala na Mendelově univerzitě, obdrželo celkem 11 studentů z pěti brněnských vysokých škol. Bylo mezi nimi také pět zástupců Masarykovy univerzity.

Hned čtyři z nich si ocenění vysloužili za své výkony na univerziádě v Kazani. Stříbrnou medaili si z Ruska dovezl reprezentant ve sportovní střelbě Radim Sedláček. „Při konkurenci, jaká v české střelbě panuje, je těžké vůbec se na nějakou vrcholnou akci dostat. Ta medaile mě hrozně překvapila a zároveň potěšila, je to velké zadostiučinění,“ komentoval svůj letní výkon pro online.muni.cz Sedláček. Jen o málo cennější medaili, ale za to hned dvakrát, si v Kazani vystřílel Jakub Tomeček. Dva bronzy má z individuální a týmové soutěže ve skeetu.

Komise, která nejúspěšnější univerzitní reprezentanty vybírá, vyzvedla i ty, které nakonec na univerziádě na medaile nedosáhly. Konkrétně za páté místo ve vrhu koulí Tereza Královou a za sedmé místo v dálkovém plavání Silvii Rybářovou. Druhé jmenované studentce se však letos výrazně dařilo i na jiných akcích. V lednu skončila druhá v extrémním argentinském závodu na 57 kilometrů. Plavci se v něm potýkají nejen s ohromnou délkou, ale i s nepříjemným prostředím, ve kterém se pohybují. „Chystala jsem se na všechny možné černé scénáře, ale žádný z nich nenastal,“ řekla tehdy ke svému úspěchu Rybářová, která se dopředu musela naučit žít s myšlenkou, že ve vodě může potkat jedovaté hady, žahavé medúzy nebo ryby podobné piraním.

Významný byl rok 2013 i pro golfistku a studentku fakulty sportovních studií Lucii Hinnerovou. Pátá oceněná posluchačka z Masarykovy univerzity letos vyhrála akademické mistrovství republiky a kromě toho přesídlila z řad amatérských golfistek mezi profesionálky.

 

Hlavní novinky