Přejít na hlavní obsah

Oslavte výročí univerzity běžeckým závodem

Sportovní víkend v kampusu láká na badminton, lekce sebeobrany, spinning nebo běh na 6 a 4,5 kilometru.

Celý následující víkend si bude Masarykova univerzita připomínat 95. výročí svého založení na fakultě sportovních studií a v jejím okolí. Koná se tam Sportovní víkend, kde si mohou zájemci vyzkoušet nejrůznější sporty a aktivity. Součástí víkendu je i Běh pro Masarykovu univerzitu, který závodníky provede lesem v okolí bohunického kampusu.

„Snažili jsme se hlavně o to, aby byla nabídka co nejpestřejší,“ komentuje program Sportovního víkendu Věra Večeřová, vedoucí Centra univerzitního sportu MU a hlavní organizátorka. Návštěvníci v něm naleznou různé varianty tance, badminton, spinning či lekce sebeobrany. Kdokoliv z příchozích si také může vyzkoušet, jak je na tom s udržením rovnováhy.

Program je určen pro celou rodinu. „Pro děti bude určitě zajímavá možnost vyzkoušet si lukostřelbu,“ vypíchla další bod dvoudenní akce Zuzana Wlodarczyk z fakultního oddělení vnějších vztahů.

Dveře fakultních tělocvičen se po oba dny otvírají v devět hodin. Návštěvníci mohou zajít na kteroukoliv z lekcí, jen na spinning a do badmintonového turnaje je nutné se registrovat dopředu. Na jakou e-mailovou adresu přesně, to každý nalezne v podrobném programu.

Koho to na jaře víc láká ven než do tělocvičny, může zkusit jinou výzvu. V okolí fakulty se totiž v sobotu pořádá Běh pro Masarykovu univerzitu. Závod s hromadným startem s kopcovitým profilem po nezpevněných cestách bude v mužské kategorii měřit šest kilometrů a v ženské 4,5 kilometru. Přihlásit se lze dopředu přes webový formulář nebo přímo na místě. Kdo zvolí první variantu, platí startovné 50 korun, zájemci z druhé skupiny pak stokorunu.

Pro všechny platí, že registrace závodníků začíná v sobotu ve 13.30 ve vstupní hale fakulty sportovních studií. Organizátoři pak příchozí navedou přímo k začátku tratě.

Hlavní novinky