Přejít na hlavní obsah

Tým z MU vyhrál v akcelerátoru StarCube

Vědci a studenti Masarykovy univerzity ovládli podnikatelský akcelerátor StarCube. Obsadili první dvě místa.

V soutěži StarCube zvítězil tým doktorandů a vědců MU s projektem CaverSoft. Foto: StareCube.

Podzimní část podnikatelského akcelerátor Starcube vyhrál projekt CaverSoft, nabízející software pro modelování bílkovinných struktur.

Na programu pracují doktorandi a vědci z Fakulty informatiky a Přírodovědecké fakulty MU. Umožňuje hledat dutiny v proteinech, které jsou důležité při úpravě těchto látek, a pomáhá tak zlevnit a zrychlit například vývoj léků či kosmetických přípravků.

Vítězství bylo pro tým překvapením. „StarCube nám umožnil prožít si vzácnou chvilku, kdy se člověk opravdu cítí hvězdou. Do soutěže jsme šli ale hlavně kvůli rozšíření obzorů, navázaní nových kontaktů a získání informací nezbytných pro úspěšnou komercializaci produktu,“ uvedla členka úspěšného týmu Barbora Kozlíková. CaverSoft získal i cenu publika a Ihned.cz.

Systém Caver, který je zdarma k dispozici na internetu, je přitom již světově známý a úspěšný. Jeho instalaci si vyžádala například i americká Harvard Medical School.

Úspěch v akcelerátoru měl i další projekt studentů MU. Lidé z fakulty sportovních studií skončili druzí se svým projektem Spoteee. Ten nabízí videa z celého světa, která mohou sledovat běžci ve fitness centrech. Projekt pilotně funguje ve třech posilovnách.

Hlavní novinky