Přejít na hlavní obsah

Tohle chce zažít každý! Říká před soubojem univerzit hráč

Lukáš Hnilička, který je v pátém ročníku studia práv, patří už mezi stálé hráče hokejového týmu Muni.

Lukáš Hnilička a Michal Matouš (zleva) společně nejen nastupují za tým Muni, ale oba taky studují na právnické fakultě.

Několik let byl hokejista Lukáš Hnilička v brněnské hokejové hale skoro jako doma. Jako hráč juniorky Komety Brno v ní trávil skoro i prázdniny a Vánoce. Teď se do ní jednou ročně vrací jako hokejista znovu. Student právnické fakulty je jedním z těch, kdo už několikátý rok reprezentuje Masarykovu univerzitu na Hokejovém souboji univerzit.

„Když čte moderátor jména a mám vyjet na led do ztemnělé haly, pořád z toho mám mrazení. I když už ne takové jako kluci, co to zažívají poprvé,“ líčí 24letý student posledního ročníku, který se na zápas těší už jen proto, že ještě jako junior atmosféru, kdy fandí v hale víc než sedm tisíc lidí, na vlastní kůži nikdy nepocítil. „A tohle chce zažít každý hokejista,“ zdůvodňuje, proč když přijde od kouče týmu Jiřího Sedláčka otázka, jestli může nastoupit, je odpovědí jasné ano.

Letošní už sedmý zápas se znovu koná v brněnské DRFG Areně (Rondo), hráči vyjedou na led přesně ve 20 hodin. A vypadá to, že zážitek to bude ještě větší. V létě se hala rekonstruovala a zvedla se její kapacita, což znamená, že na univerzitní duel se dovnitř vejde 7400 lidí. Pokud by skutečně přišli, jako že podle prodeje lístků to vypadá, že ano, byl by to nový divácký rekord zápasu.

Hnilička patří k jádru týmu Masarykovy univerzity, které se postupně tvořilo několik let. V Hokejovém souboji univerzit oblékne modrý dres už popáté, zažil tedy všechny duely, v nichž už se hrálo podle běžných pravidel a ne v maskách, jak se to dělo úvodní dva ročníky.

„Na začátku se dělaly před zápasem ještě výběrové tréninky. Teď už je ale kostra týmu, který se osvědčil v minulých letech, vytvořená, takže se domlouváme hlavně přes facebookovou skupinu a Jirka tým spíš doplňuje,“ komentuje hokejový útočník tvorbu nominace, která nakonec čítá 22 jmen.

Ačkoliv se Hniličkovi povedlo to, co málokomu, a dopracoval to až do juniorky extraligového klubu, dnes už aktivní kariéra trochu ustoupila škole. V Kometě skončil proto, že se dostal do fáze, kdy ho postavili před otázku, jestli hokej nebo škola. Vybral si to druhé. A mimo jiné proto, že se teď blíží ke konci páťáku na právech, přesunul se ze svého nedávného působiště v Technice Brno do krajské soutěže v Boskovicích.

Potkává se tam i s dalším právníkem a spoluhráčem z modrého výběru Michalem Matoušem. Dlouholetí kamarádi sdílí nejen dresy Masarykovy univerzity a Boskovic, ale také koníčky mimo led a tak trochu i pracovní život. Matouš dřív pracoval v jedné brněnské advokátní kanceláři, odkud odešel dělat asistenta soudce Nejvyššího správního soudu. A místo v advokátce po něm získal právě Hnilička. Tak snad budou sdílet radosti z pondělního vítězství.

Soupiska týmu Muni:

Brankáři:
Dominik Kalina
Richard Dohnálek

Obránci:
David Skočovský
Filip Vrba
Jiří Novák
David Polesný
Lukáš Pospíšil
Štěpán Koukal
Petr Zítka
Adam Šidák

Útočníci:
Michal Matouš
Michal Brzobohatý
Lukáš Hnilička
Patrik Medřický
Ondřej Stehlík
Václav Truhlář
Patrik Brzobohatý
Peter Bustin
Simen Brekke
Jan Polesný
Jakub Kadlec
Josef Hron

Hlavní novinky