Přejít na hlavní obsah

Duel Muni a VUT v hokeji se neruší. Vysoké školy dál jednají o jeho podobě

Zřejmě se ale nestihne v původně plánovaném termínu na začátku listopadu.

I když se po sociálních sítích začaly šířit zprávy o tom, že letošní hokejové utkání univerzit MU vs. VUT nebude, ve skutečnosti jednání Masarykovy univerzity a Vysokého učení technického o jeho konání stále probíhají. Zápas se ale už zřejmě nestihne v původně plánovaném termínu na začátku listopadu.

Obě školy hledají novou formu organizace akce. Zatímco dříve celou akci pořádal externí subjekt a univerzity byly v celé věci pouze partnerem, nově by akci vysoké školy rády pořádaly samy.

"Naším cílem bylo navázat na úspěšnou spolupráci s HC Kometa z pořádání lednových hokejových her, kde se MU utkala s Univerzitou Karlovou. Představa Vysokého učení technického je trochu jiná. Jednání nicméně pokračují a věříme, že se utkání zrealizovat podaří, i když zřejmě v jiném termínu než začátkem listopadu, jak se původně plánovalo," uvedla prorektorka pro vnější vztahy MU Hana Svatoňová.

DOPLNĚNO:
„Preferujeme variantu, kdy se na organizaci akce budou podílet studenti a studentské spolky obou univerzit podobně, jak tomu bylo v případě fotbalového utkání. Nechceme totiž podporovat externí podnikatelské subjekty, které svým způsobem mohou využívat jména obou veřejných vysokých škol,“ uvedl rektor VUT Petr Štěpánek.

Hlavní novinky