Přejít na hlavní obsah

Blíží se České akademické hry. Hlásit se může kdokoliv

Zatímco u kolektivních sportů je třeba projít kvalifikací, u těch individuálních stačí poslat přihlášku na univerzitní pracoviště, které hry zastřešuje.

Vloni si řadu úspěchů připsali badmintonisté Muni. Uprostřed Michal Světnička a Adam Mendrek.

Největší česká událost ve vysokoškolském sportu se blíží a zúčastnit se jí může kdokoliv ze studentů, kteří se na to cítí. České akademické hry, malá česká olympiáda vysokoškoláků, se letos konají v Praze, a to od 18. do 23. června. Závodit se bude ve 24 disciplínách a přihlašovat se na akci je možné až do 9. června.

Na Českých akademických hrách se tradičně soutěží v individuálních a kolektivních disciplínách, letos to bude pod patronací Českého vysokého učení technického a České zemědělské univerzity. Zatímco u kolektivních sportů je třeba projít kvalifikací, u těch individuálních stačí poslat přihlášku na konkrétní univerzitní pracoviště, které hry zastřešuje.

V případě Masarykovy univerzity je to konkrétně Eva Slonková, na jejíž e-mail Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. je možné přihlášky směřovat. Podrobnosti o tom, jak by takové e-maily měly vypadat, jsou k dispozici na webu akce.

Podle informací Slonkové, která je kontaktní osobou za Muni, to v tomto roce vypadá na masivní účast reprezentantů univerzity v kolektivních sportech. „Kvalifikovali jsme se hned v osmi soutěžích. Na hrách budeme mít basketbalisty i basketbalistky, volejbalisty i volejbalistky, házenkářky, florbalistky, fotbalisty i futsalisty,“ poukázala Slonková na vysokou úspěšnost studentů a studentek Masarykovy univerzity v kvalifikačních bojích.

Právě v kolektivních sportech byli zástupci univerzity úspěšní i na loňských hrách, kde se dařilo rovněž běžcům, karatistkám nebo badmintonistovi Adamu Mendrekovi.

Malá česká olympiáda vysokoškoláků hostila na přelomu června a července kolem 2500 sportovců, přičemž modré barvy Muni hájilo 198 reprezentantů. Nakonec se zasloužili o to, že škola skončila v celkovém hodnocení se 103 body na druhém místě za Karlovou univerzitou.

Hlavní novinky