Přejít na hlavní obsah

HC Muni startuje sezonu. Oslaví to pivem zdarma

Univerzitní hokejový tým odehraje ve čtvrtek svůj první zápas v EUHL na halách za Lužánkami. Utká se s Budapeští.

Studenti Muni (na snímku Josef Novák a Peter Bustin) v létě dokončili dvouleté budování týmu s názvem HC Masaryk University.

Měsíce očekávaný moment mají hokejisté HC Masaryk University na dosah. Už tento čtvrtek v 18 hodin vyjedou na led Hokejových hal dětí a mládeže v Brně za Lužánkami k historicky prvnímu ostrému zápasu v Evropské univerzitní hokejové lize (EUHL). Užít by si to kromě nich měli i návštěvníci zápasu, pro které se chystá několik specialit.

Čtvrtek 28. září, 18 hodin, soupeř KMH Budapešť. To jsou základní údaje prvního duelu v EUHL. Očekávání jsou velká na straně zakladatelů týmu i hráčů. „V realizačním týmu převažuje neustálé přemýšlení nad tím, co všechno je ještě nutné udělat. V šatně už jsou to ale velká očekávání. Ještě před přípravnými zápasy to byla spíš sranda, ale teď už to každý bere tak, že se jde o něco hrát,“ přibližuje týmový manažer Peter Bustin.

Pro diváky má spoustu dobrých zpráv. Každý, kdo dorazí, si bude moct zajít pro pivo zdarma. Týmový sponzor Starobrno jich dal k dispozici rovnou stovku a na jeden lístek si jich může každý fanoušek vzít, kolik vypije. Kromě toho čeká na všechny tombola o ceny a jedna milá pozornost. Komu bude v hale, zima, může si půjčit deku.

HC Muni má za sebou několik týdnů tvorby a stmelování týmu. Kádr dnes čítá asi 28 a ustálit by se měl na 25 hráčích. Mužstvo odehrálo dva přípravné zápasy proti Rosicím a Velké Bíteši, přičemž oba vyhrálo, a má už také jasno ohledně sportovního vedení. Roli kapitána týmu na sebe vezme Peter Bustin, asistentem trenéra bude Josef Novák a pozici hlavního kouče obsadil minulý týden Luděk Stehlík.

Shoda jmen s jedním ze zakladatelů týmu Ondřejem Stehlíkem není náhodná. Starší Luděk je Ondřejovým otcem. „Pan Stehlík vedl spoustu z nás ještě v Technice Brno, kde měl velice složitou situaci, protože přišel po trenérovi, který od týmu odešel. Přesto to ustál, je to skvělý trenér i chlap a to je pro nás důležité,“ vysvětlil Bustin, co ho s kolegy k oslovení Luďka Stehlíka vedlo.

Nový trenér nebude u týmu na plný úvazek, standardně funguje v jiném odvětví, má svoji stavení firmu a spolupracuje s gigantem Metrostav. HC Muni chce pomoct hlavně v tom, aby se co nejdřív etabloval. „Chci, aby mělo fungování mužstva smysl a řád. Jsem příjemně překvapený z toho, jak chodí kluci trénovat a jakou chuť do sezony mají. I výkonnost jednotlivých hráčů je vysoká, mohli by běžně hrát ve druhé národní lize,“ uvedl Luděk Stehlík, který si bude moct všechno spolu s hráči v ostré praxi otestovat už za dva dny.

Hlavní novinky