Přejít na hlavní obsah

Souboj mistrů: Padl návštěvnický rekord i HC Muni

Do DRFG Areny přišlo 3826 diváků. Masarykova univerzita ale podlehla pražskému týmu 3:8.

Ještě nikdy na utkání univerzitní ligy EUHL nepřišlo tolik lidí.

Že nebude první sezona v EUHL lehká, to hráči hokejového týmu HC Masaryk University věděli. Jak může být těžká, si ale zkusili až ve svém pátém utkání. Vítězi čtyřech ročníků soutěže Univerzitě Karlově podlehli ve čtvrtečním zápase před rekordní návštěvou ligy v DRFG Areně 3:8.

3826 diváků. Takovou návštěvu ohlásil ve třetí třetině hlasatel v hale, a zároveň tak ohlásil rekord celé Evropské univerzitní hokejové ligy. Ještě nikdy na její utkání nepřišlo tolik lidí. Na první sezonu HC Muni dobrá reklama.

Bohužel pro fanoušky Masarykovy univerzity viděli debakl domácího celku. Skóre se ve třetí třetině vyšplhalo na rozdíl 0:7 a až potom upravoval výsledek aspoň kosmeticky dvěma góly Jiří Čtvrtníček a jedním Tomáš Račický.

„Výsledek ale úplně neodráží úroveň týmu Masarykovy univerzity, tolik gólů si nezasloužili,“ komentoval konečný výsledek Jan Kregl, kouč Univerzity Karlovy.

Podobně hodnotil duel i jeho protějšek z Masarykovy univerzity. „Dostali jsme rychlé branky a pak už jsme se do utkání nedokázali vrátit. Kluci podlehli nervozitě, už na včerejším tréninku byli svázaní,“ zdůvodnil výkon a výsledek Luděk Stehlík.

Rektor Mikuláš Bek na vhazování puku.

Se svým trenérem souhlasil i střelec dvou branek HC Muni Jiří Čtvrtníček. Povzbuzování téměř čtyř tisíc lidí, kteří se téměř výhradně přiklonili na domácí stranu a fandili vytrvale celý zápas, udělalo své.

„Kdybychom byli schopní hrát svoji hru, dopadlo by to jinak. Byli jsme moc rádi, že všichni diváci přišli, ale nakonec nám to paradoxně nepomohlo,“ mrzelo Čtvrtníčka.

Příležitost ukázat se příznivcům v lepším světle mají hráči HC Muni v dalším domácím zápase, který se hraje v Hokejové hale dětí a mládeže u parku Lužánky 17. listopadu, kde se utkají s UNB Banská Bystrica.

Podívejte se na reportáž Muni TV

Hlavní novinky