Přejít na hlavní obsah

V čele studentského spolku řídí akce pro tisíce lidí a plánuje Student Hub

S novou prezidentkou Munie Johanou Bojanovskou o plánech největšího spolku na Masarykově univerzitě.

Johana Bojanovská je v Munii už tři roky, v minulosti měla na starosti třeba logistiku kolem velkolepého Plesu studentů MU.

Zapojení do studentského spolku může být vítaným krácením volného času nebo i možností, jak se realizovat ve společnosti svých vrstevníků. Johana Bojanovská v něm našla příležitost, jak uskutečňovat ambiciózní nápady a rozvíjet dovednosti, které se jí budou v životě hodit. Od června stojí v čele Masarykovy studentské unie (Munie) a vede tým, který pracuje na otevření brněnského Student Hubu.

K dobrovolnické práci se upsala už v prvním ročníku svého studia sociologie na Fakultě sociálních studií MU, paradoxně ale začínala mimo svou alma mater. „Dostala jsem tehdy nabídku zapojit se do vznikajícího projektu s tematikou první pomoci na Univerzitě obrany a stala jsem se členkou jejich studentské unie. Po několika dalších úspěšných projektech jsem přestoupila do Munie, kde už jsem třetí rok,“ vzpomíná studentka.

Když v unii začínala, měla na starosti lidské zdroje, velice rychle ale zjistila, že ji baví organizace a vedení samotných projektů. „Zrovna se začal připravovat další ročník velkého Plesu studentů MU, a tak jsem se přidala k jeho organizátorům. Je to obrovská akce a při posledním ročníku už jsem měla na starost celou jeho logistickou stránku. To přinese člověku spoustu zkušeností,“ myslí si Johana.

Kromě plesu se v posledních dvou letech zásadně podílela i na druhé největší akci, kterou Munie pravidelně pořádá – na Majálesu, jehož se účastní tisíce lidí. A právě díky zapojení do příprav této akce nedávno stanula v čele týmu studentů ze všech brněnských univerzit, který se snaží dotáhnout do konce vznik Student Hubu.

„Půjde o prostory, které budou přístupné všem brněnským studentům bez rozdílu univerzity a které jim nabídnout nejen místo k potkávání, ale také možnosti dalšího rozvoje nebo propojení s potenciálními zaměstnavateli,“ popisuje Johana s tím, že o myšlence už nějakou dobu intenzivně jedná s brněnským primátorem a vypadá to slibně.

Práce na studentských projektech a akcích zabírá studentce spoustu času, jak sama odhaduje, je to někdy okolo tří set hodin práce na jednom projektu. I přesto se nově ujala funkce prezidentky Munie. „Spolku vděčím za spoustu zkušeností a poznání toho, že bych se projektovému řízení možná chtěla věnovat v budoucnu. Jako prezidentka toho chci v následujícím roce co nejvíce předat svým mladším spolužákům a zaměřit se na vzdělávání našich členů,“ vysvětluje.

Ve své nové funkci zastupuje studentskou organizaci na všech jednáních, třeba s vedením Masarykovy univerzity. Naposledy třeba řešila zapojení unie do oslav stého výročí založení školy nebo dojednávala větší podporu pro studentské nápady.

Kromě aktivit ve studentských spolcích a iniciativách už Johaně vedle studia sociologie a psychologie moc času na další zájmy nezbývá. Donedávna se věnovala sportovnímu roztleskávání, v budoucnu ji láká kariéra vojenské psycholožky. Dokud má ale při studiu čas, nehodlá ve spolkových aktivitách polevit.

Hlavní novinky