Přejít na hlavní obsah

Jsme jedno ucho: Využijte služeb Poradenského centra Muni

Masarykova univerzita otevírá průvodce stěžejními tématy studentského života a poradí vám, jak nastavit úspěšnou strategii vysokoškoláka.

Jste na cestě studiem a v něčem tápete? Na Masarykově univerzitě začalo nově fungovat Poradenské centrum MU. Prostřednictvím webu jednoucho.muni.cz odkazujícím na slogan „Jsme jedno ucho“ vás provede stěžejními tématy studentského života a napoví, jakým způsobem si nastavit úspěšnou strategii vysokoškoláka.

„Naším cílem je dostat ke studentům včas ty správné informace, podpořit jejich motivaci úspěšně dostudovat a pomoci jim orientovat se ve způsobech pomoci, které univerzita nabízí,“ vysvětluje manažerka centra Lucie Baldíková.

Nezvládáte se jako nováček orientovat ve velkém množství informací, které se na vás s nástupem na vysokou školu valí? Nevíte, které informace jsou pro vás důležité, a netušíte, kde je najít? Na webu muni.cz/studenti najdete přehlednou informační základnu, ve které se dočtete (téměř) vše podstatné. Pokud tam náhodou odpověď na svoje otázky nenajdete, můžete se obrátit na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo vás web nasměřuje na ten správný kontakt.

„Často je to jednoduše fakultní studijní oddělení, které má na starosti většinu věcí týkajících se studijní administrativy, nebo konzultant příslušného oboru, který zase ví vše, co se týká obsahu konkrétního oboru,“ vysvětluje Baldíková.

Psychologické poradenství

Pokud se nacházíte v náročné životní situaci, která ovlivňuje vaše studium, a nevíte jak dál, máte coby studenti Masarykovy univerzity zdarma k dispozici službu psychologického poradenství. Stačí napsat na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. a tým poradenského centra vám nabídne termín konzultace u psychologa.

Hlavní novinky