Přejít na hlavní obsah

Studenti zvou do brněnských Stínadel

Originální městská hra vás provede zákoutími Brna. Hrát můžete po celý březen.

Tajemné brněnské uličky, zákoutí, plácky a historické stavby. Právě po takových místech provede účastníky městská hra Stínadla, která začala 4. března a potrvá až do konce měsíce. Organizátory jsou studenti Masarykovy univerzity a už nyní je ve hře přihlášeno více než tisíc zájemců.

Hra je založena na průchodu stanovišti, která jsou vždy umístěna na zajímavých místech ve městě nebo na místech, která svou atmosférou připomínají stínadelské uličky tak, jak je ve svých knihách popsal Jaroslav Foglar.

„Hráči po registraci na webu dostanou e-mailem polohu prvního stanoviště. Tam je pak čeká vždy nějaký zajímavý úkol a část příběhu, který se line celou hrou. Tématem letošního ročníku je záchrana stínadelských domů před plány developerů, kteří je chtějí všechny zbourat,“ vysvětluje jedna z organizátorek hry Kateřina Sloupová, studentka Fakulty informatiky MUNI.

Hrát je možné kdykoliv v březnu, navíc je možné si hru volitelně rozkouskovat. Ti nejlepší ji projdou za půlden, jiní si celou trasu mohou rozložit do vícero dní nebo si ji nechat třeba na víkend.

Stínadla jsou určena jak jednotlivcům, tak herním týmům. K jejímu úspěšnému absolvování je klíčová dobrá orientace v Brně, schopnost poradit si s hádankami a rébusy a také trpělivost při hledání stanovišť. Vítězem se přitom stane každý, kdo celou hru projde a podaří se mu Stínadla zachránit.

„Na konci nečekají žádné ceny, největším lákadlem tak zůstává hra samotná – kombinace zajímavých míst a zábavných úkolů by měla zaručit skvělý zážitek,“ myslí si Sloupová a dodává, že v průběhu hry mohou lidé navíc fotit či natáčet videa a přihlásit se do doplňkové foto/video soutěže.

Hra se letos koná potřetí a těší se mezi Brňany značné oblibě. Posledně se jí zúčastnily dvě tisícovky lidí, letos očekávají organizátoři ještě o něco vyšší číslo. Po jejím skončení se 3. dubna uskuteční závěrečné setkání, na kterém budou mít účastníci příležitost diskutovat o svých zážitcích přímo s tvůrci hry a budou promítnuty soutěžní fotografie.

Podrobná pravidla hry najdete na webu www.stinadlatudy.cz, tam také probíhá registrace. Účastnický poplatek činí 50 Kč pro dospělé a 30 Kč pro děti do 18 let, platí se ale až v průběhu hry na jednom ze stanovišť.

Hlavní novinky