Přejít na hlavní obsah

Zkuste si život vysokoškoláka na Open Day MUNI

Už v pátek 13. září si můžete v rámci speciálního dne otevřených dveří během jednoho dne projít až tři fakulty Masarykovy univerzity.

Pokud vás v následujícím roce čeká podávání přihlášky na vysokou školu, je nejvyšší čas začít se zajímat, kam bude vaše pozornost v následujících měsících směřovat. Procházet si webové stránky a pročítat letáky neuškodí, ale úplně nejlepší je poznat školu na vlastní kůži. A právě od toho je tu Open Day MUNI, který vám navíc dává šanci maximálně využít čas a během jednoho dne poznat hned několik částí Masarykovy univerzity.

Program si paralelně chystá hned osm z devíti fakult Masarykovy univerzity (kromě lékařské, která se letos poprvé uchazečům otevře v sobotu 30. listopadu) a soustředí se do tří stejných bloků, takže pokud ještě přesně nevíte, co vás zajímá, můžete za den projít více míst.

Přesně takhle ostatně funguje celé studium na Masarykově univerzitě. Spoustu věcí necháváme na vás, sami si skládáte rozvrhy a volíte nepovinné předměty, sami si vybíráte ze stovek partnerských univerzit po celém světě, kam třeba na semestr vyjet na zkušenou, a vůbec si řídíte to, jak se nakonec jako absolvent vyprofilujete.

Na Přírodovědecké fakultě MU se podíváte do laboratoří.

Účast na Open Day MUNI je bezplatná, ale protože se vám chceme maximálně věnovat, program má omezenou kapacitu a je proto potřeba se registrovat do 12. září na webu openday.muni.cz. Moc s tím neotálejte - každoročně hostíme kolem 4000 návštěvníků a kapacity se můžou rychle zaplnit. Rezervace samozřejmě není závazná, jen prosíme, kdybyste se nakonec nemohli dostavit, zrušte ji, ať dáte šanci někomu dalšímu.

A na co se můžete těšit? Kromě toho, že se dozvíte dopodrobna, co všechno se dá na té které fakultě studovat, dostanete taky šanci popovídat si se staršími studenty, svými budoucími spolužáky, a samozřejmě můžete klást jakékoliv otázky ať už na to, jak studium probíhá nebo jaký je studentský život v Brně.

Shromáždění na Fakultě sociálních studií MU.

Na řadě míst vás čekají zajímavé exkurze nebo další program. Třeba na fakultě sociálních studií se podíváte do televizního a rádiového studia, na fakultě sportovních studií si vyzkoušíte měření biometrickými přístroji a na ekonomicko-správní fakultě se můžete zúčastnit ekonomického experimentu.

Své laboratoře mají pro někoho možná nečekaně i na Filozofické fakultě MU.

Svoje brány otevírá také výzkumný institut CEITEC, kde se podíváte do nejmodernějších laboratoří, ve kterých se dělá špičkový světový výzkum. Kariérní centrum MU vám zase vysvětlí, jak na rozhodování o své budoucnosti, a středisko Teiresiás ukáže, jaký Masarykova univerzita poskytuje servis studentům se specifickými nároky. Zavítat můžete také do nedávno zrekonstruované Celouniverzitní počítačové studovny otevřené 24 hodin denně, kde řada studentů tráví hlavně ve zkouškovém období opravdu hodně času.

Kromě toho, že se seznámíte se spoustou lidí, taky jako vůbec první dostanete letošní aktuální informace o studiu.

Hlavní novinky