Přejít na hlavní obsah

Kariéru jde budovat za každých podmínek. Nyní online

Přestože současná situace vedla ke zrušení některých akcí, Kariérní centrum Masarykovy univerzity na studenty a absolventy MUNI dál myslí a přeneslo se co nejvíce do virtuálního světa.

Proto můžete dál využívat konzultace, službu CV Clinic, kariérní poradnu nebo se dokonce přihlásit do online webinářů.

Přímo na facebookové stránce máte možnost chatovat s kariérními poradci. Své dotazy můžete stránce Kariérní centrum MUNI zasílat kdykoliv během dne (i noci). Nejrychleji odpověď ale pravděpodobně získáte každý všední den od 11:00 do 13:00. To jsou poradci k dispozici online a na vše otázky čekají. Pokud svůj dotaz pošlete dříve, nebo později, nic se neděje, věnovat se budou všem.

V novém režimu fungují kariérní konzultace, které aktuálně probíhají prostřednictvím Skypu. Na konzultaci se můžete přihlásit, pokud řešíte jakékoliv problémy se svým profesním směřováním, výběrem správné pozice, zaměstnavatele či nevíte, jak se nyní zapojit jako dobrovolníci nebo jste kvůli současné situaci přišli o stáž nebo brigádu – poradci vás nasměrují dál.

Online formu mají nyní také konzultace životopisů a motivačních dopisů. Ty vám poradci zkontrolují v rámci služby CV Clinic. Kromě rad, jak CV či dopis uchopit a jak je sepsat, aby byly opravdu relevantní, vám rádi pomůžoui s přípravou na výběrové řízení. Nyní máte jedinečnou šanci si zkusit pohovor nanečisto na gauči nebo v posteli.

Jak už jste asi zjistili, doma se dá nejen pokračovat ve studiu, ale také se rozvíjet mimo něj. Kariérní centrum MU pro vás má nyní nachystané vybrané webináře – např. Dostaňte stres pod kontrolu a tipy, jak nato nebo Výběrové řízení v praxi a jeho zákeřnosti – kterých se můžete zúčastnit na dálku. Stačí se registrovat na www.kariera.muni.cz v sekci Kurzy.

Poslední službou, která přes nepřízeň situace jede na sto procent, je kariérní portál JobCheckIN. Trh práce totiž neodpočívá nikdy, a tak i nyní prostřednictvím portálu hledá posily do svých týmů přes 140 zaměstnavatelů. Pracovní zkušenosti díky portálu JobCheckIN můžete začít sbírat jako prváci, studenti před státnicemi i vy, kteří už je máte několik měsíců za sebou.

V případě jakýchkoliv dotazů – ať už ohledně náhradních termínů služeb či akcí nebočehokoliv jiného – se můžete obracet na e-mailovou adresu Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript..

Hlavní novinky