Přejít na hlavní obsah

Pracovní povinnost plní už téměř čtyři stovky studentů lékařské fakulty

V českých nemocnicích patří studenti z MUNI mezi nejaktivnější.

Studenti z Lékařské fakulty MU intenzivně pomáhali i na jaře, například v odběrových stanech.

Z Lékařské fakulty Masarykovy univerzity už povolaly kraje do nemocnic, kde chybí personál kvůli epidemii nemoci Covid-19, k pracovní povinnosti 372 studentů. Dalších 132 studentů ze čtvrtého a pátého ročníku Lékařské fakulty MU (LF) pomáhá v nemocnicích jako dobrovolníci. Z aktuálních čísel z databáze MUNI POMÁHÁ a samotné fakulty vyplývá, že studenti LF MU jsou v nemocnicích hodně vidět.

„Jako rektora Masarykovy univerzity mne těší, že jsou naši studenti takto aktivní, obdiv si ale zaslouží všichni zapojení studenti napříč Českou republikou,“ uvedl rektor MU Martin Bareš.

Celkem bylo do nemocnic v ČR povoláno k pracovní povinnosti 895 studentů z osmi lékařských fakult. Nahrazují chybějící personál, který v současné době nejvíc limituje kapacity nemocnic.

Do pomoci se zvládnutím koronavirové krize se ale zapojují i studenti dalších fakult MU. Z databáze MUNI POMÁHÁ například vyplývá, že s výukou žáků nejen ve spádových školách, které mohou navštěvovat děti zdravotníků, ale i v domácím prostředí nebo dětských zařízení různého typu, pomáhá 122 studentů Pedagogické fakulty MU.

Přes MUNI POMÁHÁ aktuálně nabízí pomoc 3460 dobrovolníků. Z tohoto počtu je 2920 dobrovolníků z Masarykovy univerzity. Zapojených, tedy už někde pomáhajících je 596 studentů.

Hlavní novinky