Přejít na hlavní obsah

JobChallenge nabídne virtuální stánky i kariérní poradnu

Veletrh pracovních příležitostí pro vysokoškoláky se koná 18. a 19. listopadu online.

Tradiční Veletrh pracovních příležitostí pro studenty vysokých škol JobChallenge se přesunul do online prostředí. Už čtrnáctý ročník akce se bude konat ve středu a ve čtvrtek 18. a 19. listopadu. Zájemci se k němu můžou připojit na webu www.jobch.cz.

Bezplatná registrace studenům umožní zúčastnit se doprovodného programu, videohovoru nebo chatu s více než 50 zaměstnavateli. Veletrh otevře své virtuální brány po oba dny vždy v 9 hodin a skončí v 17 hodin.

První den veletrhu bude všem návštěvníkům k dispozici tak zvaný Poradenský HUB, kde budou mít možnost konzultovat životopis, kariéru nebo tam najdou cvičný stánek. „Na něm si můžou studenti nanečisto vyzkoušet rozhovor s personalistou – to se hodí nejen pro veletrh, ale i do budoucna pro pracovní pohovor,“ uvedla koordinátorka veletrhu Andrea Soukupová.

Účastníci JobChallenge se můžou těšit i na rozvojové workshopy. Jejich lektoři ukážou, jak ve svůj prospěch využít profesní portál LinkedIn, efektivně se rozhodovat nebo si osvojit sebekoučování.

Domluvte si stáž na dálku

Pro hlavní veletržní den, čtvrtek 19. listopadu, připravili organizátoři virtuální stánky, na kterých se po pár kliknutích spojí ti, kdo o to budou mít zájem, se zaměstnavateli. „Setkání na online stáncích určitě stojí za to. Studenti se nemusí ničeho bát, pokud nechtějí, tak si nemusí zapínat kameru nebo mluvit, stačí pokládat otázky v chatu. I takto se dozvědí spoustu zajímavých informací, které z firemních webů nevyčtou,“ popsala fungování stánků Soukupová.

Mezi 9:00 a 17:00 se tak zaměstnavatelů z patnácti různých oborů můžou účastníci veletrhu ptát na cokoliv ohledně jejich aktuálních pracovních příležitostí nebo možností spolupráce na závěrečné práci.

Zároveň se 19. listopadu můžou registrovaní účastníci podívat na firemních workshopy nebo TALK shows, ve kterých bude moderátor zástupcům firem klást nejčastější otázky studentů. „Účastníci se dozvědí informace ohledně výběrových řízeních, firemní kultury nebo benefitů,“ nastínila obsah TALK shows koordinátorka doprovodného programu Vendula Pěnčíková z Kariérního centra MU.

JobChallenge pomáhá vysokoškolákům navázat kontakt se zaměstnavateli a získat přehled o trhu práce. Každoročně jej pořádá Masarykova univerzita spolu s Mendelovou univerzitou v Brně a Vysokým učením technickým v Brně.

Text připravil tým Veletrhu JobChallenge.

Hlavní novinky