Přejít na hlavní obsah

Zapište si Kariérní start: Objevte své silné stránky i trh práce

Pokud už přemýšlíte nad tím, jaké předměty si zapsat na jaře, máme tip na jeden, který vám pomůže zorientovat se na pracovním trhu.

Poznejte, jak aktuálně vypadá trh práce, co personalisté od uchazečů očekávají anebo jak si sepsat skvělý životopis či motivační dopis. Po státnicích (nebo možná i dřív) čeká kariéra i na vás. Nemusíte ji vehementně budovat, abyste ji měli. Ať už se vydáte profesně kamkoliv, budou se vám hodit tipy, jak se na trh práce připravit i jak zaujmout u důležitého pohovoru. V předmětu Kariérní start vám lektoři z Kariérního centra MU pomůžou hned v několika oblastech.

Co se v něm naučíte? 

Rozpoznat své silné stránky i rezervy, sepsat bezchybný životopis i motivační dopis, zjistit, jak objevit svůj profesní směr (pokud ho ještě neznáte), sestavit si vlastní akční plán. Poznáte nástrahy výběrových řízení a spoustu dalších věcí.  Za jeden semestr se naučíte vše, co byste měli vědět o HR, zaměstnavatelích a nejrůznějších technikách, a hlavně sami o sobě. Budete tak mít jasno, jak na svých dovednostech dál pracovat a využít je na maximum.

Proč je super řešit svou “kariéru” s předstihem?

Budete si víc věřit při rozhodování. “Studium je skvělá příležitost zjišťovat, co vás baví, v čem vynikáte anebo jak se můžete efektivně rozvíjet. Ke konci studia pak nemusíte propadat panice, že nevíte, jak se se svým oborem uplatnit,” vysvětluje manažerka kariérního poradenství Michaela Odehnalová.

Předmět Kariérní start je ideální příležitostí se naučit něco nového nejen o světě práce a kariéry. Máte šanci se potkat i s lidmi z praxe, kteří užitečnou teorii doplní svými reálnými zkušenostmi. “Rozšíříte si obzory a zjistíte, že si můžete vybírat ze spousty možností. Spokojená kariéra není o jediném rozhodnutí teď a tady,” doplnila Odehnalová. A když najdete odvahu lépe poznat sami sebe, přinese vám to navíc tři kredity.

A ten, kdo chce ještě něco víc nebo rovnou individuální schůzku ohledně své profesní budoucnosti, se může zavítat na kariérní konzultace. Poradci se zájemci proberou cokoliv – na jakou pozici se hodí, jak si vybrat mezi pracovními nabídkami, jaké skilly mají a kde všude je budou chtít. Pro konzultaci už vytvořených životopisů, motivačních dopisů nebo profilů na síti LinkedIn pak můžou všichni využít službu CV Clinic.

Hlavní novinky