Přejít na hlavní obsah

Erasmus Week poradí, jak díky MU vyjet do zahraničí

Příští týden se na deseti fakultách MU koná Erasmus Week, který studentům poradí, jak a kam vyjet na zahraniční studijní pobyt nebo oborovou stáž.

V průběhu podzimního semestru se na Masarykově univerzitě podávají přihlášky na studijní pobyty na celý příští akademický rok, a tak Centrum zahraniční spolupráce MU (CZS MU) ve spolupráci s deseti fakultami organizuje od pondělí 11. do pátku 14. října Erasmus Week, který studentům s předstihem poradí se vším potřebným.

Na každé fakultě na studenty čeká organizační přednáška nebo infostánek, kde se dozví, co a kdy je potřeba udělat, aby mohli do zahraničí vyjet. Celý cyklus odstartuje v pondělí přednáška na pedagogické fakultě a večerní livestream CZS na téma možnosti, požadavky a deadliny. Hned v úterý bude program pokračovat na fakultě sociálních studií, fakultě sportovních studií a lékařské fakultě. Ve středu se budou konat zbylé přednášky na fakultě informatiky a na farmaceutické, právnické a přírodovědecké fakultě. Informace o časech a místech přednášek jsou k dispozici na facebookové události akce Erasmus Week.

Kromě toho budou moci studenti navštívit také workshopy plné anglických slovíček i večerní program. V úterý 11. října v 19 hodin se tak například koná speed friending v klubu Živo u Palečka a ve středu 13. října organizuje studentský spolek Erasmus Student Network (ESN MUNI Brno) ve spolupráci se zahraničními studenty Country Presentations, tentokrát na téma Kanada. Prezentace začíná v 19.30 na Ekonomicko-správní fakultě MU. Pokud tedy plánujete v příštím akademickém roce na zahraniční pobyt vyjet, nenechte si fakultní přednášku ujít, protože si tam poslechnete mimo jiné i zkušenosti studentů, kteří už na zahraničním pobytu byli.

Co se týká termínů, online přihlášky na studijní pobyty mimo Evropu se podávají do 15. prosince. Na studijní pobyty a stáže v Evropě se budou konat výběrová řízení na fakultách v průběhu ledna a února, prostřednictvím nejoblíbenějšího programu Erasmus+.

Hlavní novinky