Přejít na hlavní obsah

Erasmus Week přilákal stovky studentů MU

V půlce října se na všech deseti fakultách Masarykovy univerzity konal Erasmus Week, který studentům poradil, jak a kam vyjet na zahraniční studijní pobyt nebo oborovou stáž.

Na otázky spojené s výjezdem do zahraničí dostali studenti odpovědi na fakultních přednáškách nebo infostáncích v průběhu Erasmus Weeku, který se konal od 10. do 14. října na všech fakultách MU. Celkově na událost zavítalo přes 800 studentů. Dozvěděli se, kam mohou vyjet, do kdy a jak se podávají přihlášky nebo jak to funguje s uznáváním předmětů.

Kromě informací a praktických rad si studenti poslechli také vyprávění a zkušenosti spolužáků, kteří už na zahraničním výjezdu byli. V úterý a ve středu navíc připravil studentský spolek Erasmus Student Network (ESN MUNI Brno) pro studenty doprovodný program – mezinárodní Speedfriending a Country Presentations o Kanadě a USA přímo od zahraničních studentů. Oba večerní programy přilákaly přes osmdesát studentů.

„Letošní Erasmus Week byl velmi vydařený. Po dvou virtuálních ročnících jsme se opět mohli potkat se studenty osobně, a ještě v tak vysokém počtu. Taková účast nám udělala velkou radost – je vidět, že po dvou letech cestovních omezení mají studenti velký zájem vyjet. A doufáme, že i díky Erasmus Weeku jich do zahraničí vycestuje co nejvíc,“ říká hlavní organizátorka akce Adéla Terezie Hurtová z Centra zahraniční spolupráce MU.

Motivovat studenty k výjezdům do zahraničí se Masarykova univerzita nesnaží jen v průběhu říjnového Erasmus Weeku, ale také například novou kampaní s názvem Tváře výjezdu, kde celkem 16 studentů ze všech deseti fakult MU přibližuje, jak vypadalo jejich studium. Kampaň se ale zároveň snaží vyvracet i obavy, které studenti před výjezdem do zahraničí mívají, a které se posléze ukazují jako bezpředmětné. Na kampaň můžete narazit na fakultách, ale také na sociálních sítích a zejména Instagramu Do světa s MUNI.

Pokud i vy plánujete v příštím akademickém roce vyjet do zahraničí, nezapomeňte do 15. prosince poslat přihlášku na mimoevropské výjezdy. A pokud byste chtěli studovat v Evropě, v průběhu ledna a února se podávají přihlášky na vašich katedrách či fakultách. Pomalu tak přichází čas začít řešit, kam byste chtěli jet. Jestli nevíte, kde začít, pusťte si informační livestream od koordinátorů z CZS.

Fotogalerie z Erasmus Weeku:

Na přednášku na FSS přišlo přes 120 studentů. V pátek pak fakulta uspořádala přednášku také pro zahraniční studenty v anglických studijních programech.
Na Fakultě informatiky MU mluvili hned čtyři studenti o tom, jaké bylo jejich studium v zahraničí.
U infostánku na Ekonomicko-správní fakultě MU si mohli studenti poslechnout přímo od svého spolužáka, jaké je to studovat například v Kanadě.
Na Fakultě sportovních studií MU se Erasmus Week konal v hale míčových sportů. O zkušenostech ze zahraničních pobytů tam mluvili tři studenti fakulty, jeden dokonce přímo ze zahraničí.
U infostánku na Lékařské fakultě MU se zastavilo v průběhu dne přes 150 studentů, kteří se mohli zeptat nejen na zkušenosti přímo od studentů, ale také na administraci pobytů či uznávání předmětů.
Na Právnické fakultě MU se studenti mohli potkat s Tvářemi výjezdu i se zástupci univerzit z Peru a Indie.
Na Pedagogické fakultě MU čekaly na účastníky nejenom fotoprezentace čtyř studentů, ale také tři kvízy. Na akci přišlo přes 130 studentů.
Součástí doprovodného programu byl také Speed Friending, který zorganizoval studentský spolek Erasmus Student Network (ESN MUNI Brno).
Na účastníky Erasmus Weeku také čekal doprovodný program –⁠ Country Presentation o USA a Kanadě, kterou pořádal studentský spolek Erasmus Student Network (ESN MUNI Brno). Obě země představovali přímo zahraniční studenti, kteří přijeli na studijní pobyt do Brna.

Hlavní novinky