Přejít na hlavní obsah

Studenti MU budou soutěžit ve speciálním AZ-kvízu

Tuto neděli začíná v Kataru fotbalové mistrovství světa a s ním i vysílání speciálního AZ-kvízu. Soutěžit v něm budou studenti Masarykovy univerzity proti známým osobnostem či tvářím České televize. Část peněz z legendárního bankomatu poputuje na konto dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ. 

Sportovní kanál České televize odvysílá celkem 29 dílů speciálního AZ-kvízu.

Dva tisíce otázek, 29 dílů a 116 soutěžících. Takový bude speciální AZ-kvíz, který otestuje fotbalové znalosti. Jednotlivé díly vychází ze stejného principu jako standardní AZ-kvíz, mají však dílčí odlišnosti. Ze dvou základních kol vzejdou dva finalisté, kteří si zahrají o účast u bankomatu. Vítěz však nepostupuje do dalšího dílu, a tak má každé pokračování čtyři nové soutěžící, dva z nich jsou vždy studenti Masarykovy univerzity a dva z nich zástupci České televize nebo známé osobnosti ze světa kultury či sportu.

Pokud uspějí studenti, výhra z bankomatu jim zůstává. Všechny ostatní částky ale poputují na účet dobrovolnického centra MUNI POMÁHÁ. „Je to pro nás velká pocta zúčastnit se chystaného fotbalového AZ-Kvízu a také pro naše dobrovolnické centrum MUNI POMÁHÁ, které bylo vybráno jako dobročinná organizace. Poputuje do něj výtěžek z dílů, ve kterých budou úspěšnější celebrity a zástupci České televize,“ řekla prorektorka MU pro záležitosti studentů a absolventů Simona Koryčánková

Ukázat své fotbalové vědomosti přišel i moderátor Dobrého rána Ondřej Blaho (vlevo).

Speciální díly fotbalového AZ-kvízu budou k vidění na sportovním kanálu České televize každý hrací den fotbalového mistrovství světa - od 20. listopadu do 18. prosince, vždy ve 22:30 hodin. Za moderátorský pultík se postaví stálice pořadu Aleš Zbořil. „Zpestřit vysílání netradiční formou zazněl v naší redakci letos v září a k realizaci nebylo daleko, v listopadu už jsme v Brně natáčeli. Ostatně jak nejlépe otestovat znalosti fotbalových fanoušků než pomocí populární soutěže,“ uvedl v tiskové zprávě České televize výkonný ředitel ČT sport Jiří Ponikelský.

Studenti Masarykovy univerzity se představí ve všech 29 dílech speciálního AZ-kvízu. „Ze začátku jsem byl před kamerami hodně nervózní, po třech otázkách se to ale zlepšilo,“ přiznal Matěj Pachlopník, student oboru Trenérství fakulty sportovních studií. Otestovat své znalosti ze světa fotbalu se ale rozhodli nejen zástupci sportovních oborů a mezi soutěžící se přihlásil například také Zbyněk Špička z ekonomicko-správní fakulty. Fotbal hraje na soutěžní úrovni od šesti let. „Jdu do toho s pokorou a doufám, že se dostanu co nejdál, třeba až k bankomatu,“ řekl krátce před vstupem do studia. 

Vedle studentů se v jednotlivých dílech AZ kvízu objeví řada známých osobností. Pozvání do brněnského studia přijal mimo jiné trojnásobný olympijský medailista z biatlonu Ondřej Moravec. „Bylo to moc fajn, něco jsme se dozvěděli a taky zjistili, že něco nevíme, což je normální. Rád se podívám na dobrý fotbal, do míče si občas kopnu, ale mám obě nohy levé,“ pronesl se svým typickým úsměvem Moravec. „Lidi to určitě pobaví, studenti mají možnost si něco vydělat a my zase můžeme přispět na dobrou věc. K fotbalu nějaký vztah mám, ale podrobně ho nesleduju,“ dodal další soutěžící, hokejový expert České televize Milan Antoš.

Fotbalovým AZ-kvízem bude provázet moderátor Aleš Zbořil.

Kromě nich se diváci mohou těšit i na lyžařku a olympijskou vítězku Kateřinu Neumannovou, herce Jiřího Čtvrtníčka, moderátora ČT Jakuba Železného nebo komentátora Roberta Zárubu. Reprízy všech dílů odvysílá kanál ČT1 vždy následující den po premiéře před polednem.

Hlavní novinky