Přejít na hlavní obsah

Období registrací předmětů je tady. Co si zapsat?

Několik tipů, jaké nepovinně volitelné předměty si zaregistrovat na ESF, FI, PřF nebo FSpS.

Studenti všech fakult Masarykovy univerzity mají možnost zapsat si i nepovinně volitelné předměty, a rozšířit si tak obzory. Co zajímavého se dá najít na těch fakultách, které už mají registraci spuštěnou nebo na nich brzy začne?

Už od 20. května si lze registrovat předměty z ekonomicko-správní fakulty. Studenti, kteří se chtějí připravit na obchodní jednání, ocení předmět Rétorika a společenský protokol. Projevu se věnuje také anglický seminář Presentation Skills, který však vyžaduje pokročilé znalosti angličtiny. Manažerské dovednosti zase zdokonaluje kurz Rozvoj sociokulturních a manažerských dovedností.

Za uměním s informatiky
Registrace běží také na fakultě informatiky. Málokdo by zrovna tam hledal umělecky zaměřené předměty, ale opak je pravdou – výtvarně založení studenti se můžou přihlásit na Večerní kresbu, kde se trénuje zachycení lidské figury. Audiovizuální kreativci můžou nasát základy práce s kamerou v kurzu Video a film, fotografové se můžou zapsat na Fotografii.

„Je to jedinečná příležitost, jak se dostat k profesionální ateliérové technice. Každou hodinu jsme dostávali různá zadání, na kterých se cvičí například práce se světlem. Také se člověk může potkat s dalšími fotografy a naučit se mnohé od nich, protože do kurzu vybírají studenty na základě zaslaných fotografií," líčí své zkušenosti Kristýna Veselá.

Teoreticky zaměřené jsou předměty jako Folková hudbaZáklady výtvarné kultury. Ze sociálních věd najdete na půdě informatiky Religionistiku, z právních Právo duševního vlastnictví.

V zimě do sněhu
Máte-li chuť na neobvyklý sport, nechte se inspirovat tímto článkem. Nezapomeňte však, že oproti jarnímu semestru máte možnost oddat se lyžování, běžeckému lyžování či snowboardingu.

Nebo se dá vyjet přímo na zimní výcvikový kurz. „Podoba takového kurzu může být různá podle instruktorů. Já se na kurz dostal i po absolvování povinného tělocviku, protože zbyla volná místa. A celou dobu kurzu jsem si mohl jezdit podle sebe. Na kurzu jsem poznal nové lidi, se kterými udržuji kontakt dodnes," vzpomíná na svou výjezdovou zkušenost absolvent fakulty sociálních studií Tomáš Fridrich.

Praktické předměty na přírodovědě
Od 3. června budou o místa v zajímavých předmětech usilovat studenti přírodovědecké fakulty. Kromě odborně zaměřených předmětů nabízí také kurzy věnované soft skills, které vede Ondřej Přibyla a jsou otevřené všem studentům univerzity. Jak vést tým a docílit s ním co nejlepších výsledků se zájemci dozví z Manažerského praktika.

Jak porozumět dění ve skupině pak nastiňuje Práce se skupinovou dynamikou. „Díky aktivitám lektorů buduješ se zúčastněnými skupinu, postupně procházíš za čtyři setkání všemi fázemi jejího vývoje a zastavuješ se u zajímavých momentů, které ji ovlivňují. Na konci posledního bloku se nikomu nechtělo opouštět školu, protože jsme opravdu vytvořili dobrou partu," chválí předmět Petr Sucháček.

Hlavní novinky