Přejít na hlavní obsah

Dražba uměleckých děl pomůže zaplaveným školám

Studenti-výtvarníci chtějí dát výtěžek z prodeje svých uměleckých děl na zaplavené mateřské a základní školy.

Studenti výtvarné výchovy na pedagogické fakultě se rozhodli pomoci mateřským a základním školám, které postihly červnové záplavy. Na internetu a také s pomocí výstavy budou dražit svá umělecká díla a výtěžek školám pošlou.

Nejdřív jsme chtěli pomoci jen jako parta kamarádů z pedagogické fakulty, ale zapojuje se čím dál tím víc lidí i z jiných škol a také nestudenti, uvedl hlavní iniciátor celé akce nazvané Umění staví hráze Stanislav Kasík.

Studenti nyní jednají s krajskými úřady v postižených lokalitách o tom, do kterých škol by měla pomoc směřovat. Umělecká díla se budou prodávat prostřednictvím dražebního systému na internetu, obrazy bude také brzy možné si prohlédnout ve výstavních prostorách v Brně.

Kdo by se chtěl zapojit, může organizátory akce kontaktovat na emailové adrese Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. nebo na telefonním čísle 776 178 038. Sběrné místo na umělecké díla je na Pedagogické fakultě na Poříčí 7. Po domluvě je možné výtvarné kousky do dražby posílat i poštou.

Hlavní novinky