Přejít na hlavní obsah

Studenti se spolčují. Spolčete se taky

Jarmark spolků představil studentská uskupení na MU. Nestihli jste se přijít podívat? Podívejte se u nás.

Nové členy lákal i Mezinárodní studentský klub, který pečuje o zahraniční studenty v Brně.

První říjnové odpoledne v prostorách atria fakulty sociálních studií připomínalo život v mraveništi. Desítky lidí z celé Masarykovy univerzity přilákal jarmark studentských spolků, které uspořádala studentská unie.

Po čtrnácté hodině se k půlkruhovitě rozloženým stolkům blíží první studenti. Jednou z nich je i studentka žurnalistiky Dominika Braná. Přivedla ji zvědavost. „Spolky jsou dobrou možností, jak začít sbírat první pracovní zkušenosti,“ myslí si. Jedním dechem dodává, že ji ale víc zaujala nabídka České asociace studentů psychologie, než fakultní média. Další dvě žurnalistky by zas chtěly zkusit práci v Radiu R, a díky jarmarku se dozvěděly o možnostech, kde a jak se přihlásit.

Za hodinu už atriem prochází desítky zvědavců. Mnoho z nich láká univerzitní pěvecký sbor. „Lidi nejvíc zajímá, jakou hudbu zpíváme, a taky kdy a jak často nacvičujeme. Máme mnoho koncertů, což je pro některé zájemce velká motivace, a taky za členství ve sboru mohou získat šest kreditů,“ říká Kateřina Mrázková, jedna z aktivních členek. „Škoda jen, že se tady nezastavilo víc chlapců, mužské hlasy nám neustále chybí,“ dodává Kateřina a čeká na další potenciální zpěváky.

O nováčky má ale nouzi Queer platforma MU. „Moc lidí se tady nestaví. Někteří by se k nám snad i podívali, nejspíš je ale zadržuje ostych před kamarády,“ hodnotí členka spolku Anička Pricová.

Na výběr je toho ale daleko víc, od spolupráce se Studentskými poradci či se studentskou unií MU - Munií, přes specializovanější spolky pro mediky či stomatology, až po kreativní sdružení, jako je Klub veselých a vynalézavých či Okrašlovací spolek.

Proti heslu: „Kdo nic nedělá, nic nepokazí“ se na Masarykově univerzitě staví více než tři desítky studentských spolků. Někteří studenti si v úterý mezi nimi snad našli ten svůj. Vyberete si i vy?

Hlavní novinky