Přejít na hlavní obsah

Obrazy archeologů vystaví ve Scale

Grafické práce vytvořili studenti pro karetní hru Impact.

Znázornění lokality Pohansko u Břeclavi.

Desítky kreseb vymysleli studenti archeologie pro populárně vzdělávací sběratelskou karetní hru Impact. Na obrázcích zachytili různé archeologické osobnosti, lokality i události s touto vědou spojené. Přiblížit vznik ilustrací chce výstava Archeologie v obrazech aneb archeologie, jak ji vidí sami archeologové. Vernisáž výstavy se koná ve čtvrtek 10. dubna ve foyer Univerzitního kina Scala.

„K vidění budou bannery s komentovanými grafickými pracemi studentů archeologie. Na jejich vytvoření se podíleli studenti různých stupňů studia, od bakalářského až po doktorské,“ uvedl autor hry Michal Hlavica a doplnil, že většina autorů se vernisáže také zúčastní. Výstava se po vernisáži přesune do prostor filozofické fakulty v ulici Arna Nováka. Do konce dubna budou komentované práce k vidění v mezipatrech budovy C a v květnu se přemístí do ústřední fakultní knihovny.

O ilustrace na kartách se postarali sami studenti archeologie.

Na vernisáži budou k dostání i hrací karty Impactu. Sběratelskou karetní hru vymysleli studenti pro vzdělávání a popularizace vědy. Základní herní sada má 63 karet a je to průřez všemi historickými obdobími. Autoři se zatím z větší části soustředili jen na oblast jižní Moravy.

O hře si můžete víc přečíst v novém čísle měsíčníku Muni, které vyjde 21. dubna.

Hlavní novinky