Přejít na hlavní obsah

Na Majálesu se představí i studentské spolky

Hudební festival se odehraje v úterý 7. května.

Už za týden vypukne hlavní studentský hudební festival roku Majáles. Brněnské výstaviště ale obsadí ve středu 7. května kromě známých kapel a zpěváků také studentské spolky. Kromě Tomáše Kluse, Divokýho Billa nebo Horkýže slíže se tak může každý podívat i třeba ke stánku Demagog.cz, časopisu Halas nebo třeba Spolku mediků.

Studentské spolky Masarykovy univerzity propojuje na Majálesu studentská unie Munie a její zóna slibuje pestrý program jedenácti uskupení.

O návštěvníky, které poslech kapel unaví, sežehne je sluníčko nebo si při skákání do rytmu hudby způsobí nějaké zranění, se postarají v Nemocnici na kraji Majálesu, kde nebude kromě tradičních oddělení chybět ani záchytka.

Na problémy se zákonem pak budou nachystaní majálesoví právníci. Asociace studentů práv ELSA pořádá na místě soutěž, jak je těžké právo, a každý si tak bude moci vyzkoušet soudcovský talár a vyfotit se v něm. Známý projekt Demagog.cz, který ověřuje výroky politiků, zase nabídne možnost zúčastnit se fact-checkingového workshopu.

Kdo bude chtít, může se Studentské zóně MU vyřádit na skákacích botech a chůdách nebo na elektrickém býkovi, podívat se na vystoupení break dance a na žongléry nebo si nechat něco pěkného namalovat na obličej.

Vrcholem majálesových oslav bude volba krále Majálesu, o jehož titul se utkají studenti Masarykovy univerzity, VUT a Mendelovy univerzity. Kandidáta Masarykovy univerzity, kterému se v hlasování zatím moc nedaří, je možné podpořit na webu festivalu.

Hlavní novinky