Přejít na hlavní obsah

Munizóna na Majálesu nabídne horostěnu i láskostánek

Hudební festival Majáles láká na kapely a pivo, ale představí se na něm i studentské spolky.

Už v pátek 6. května se na brněnském výstavišti odehraje třináctý ročník hudebního festivalu Majáles. Oslava jara a mládí nabídne velký alegorický průvod městem, několik desítek kapel a pro příznivce Masarykovy univerzity se otevře také Munizóna. Na co se v ní můžete těšit?

Od 13 do 20 hodin si studentské spolky pod vedením Munie připravily spoustu zajímavých aktivit. „Návštěvníci se mohou těšit na horolezeckou stěnu, x-boxy se spoustou sportovních a tanečních her, chill-out zónu se sedacími pytli a vodními dýmkami, vesmírnou nemocnici či takzvaný láskostánek,“ uvedla Markéta Havlíčková z Munie s tím, že koho zaujal název poslední aktivity musí se sám přijít podívat, o co půjde.

Kromě toho se budou na stejném místě  odehrávat krátké divadelní výstupy, budou k dispozici oblíbené fotokoutky a nově bude v zóně i dalekohled, kterým mohou návštěvníci pozorovat Slunce.

Spuštění Munizóny bude ale předcházet velký majálesový průvod městem. „Sraz je v pátek v deset hodin na náměstí Svobody. Tématem průvodu bude letos První republika, nebudou chybět barevné alegorické vozy, transparenty a naši kandidáti na krále a miss Majálesu,“ doplnila Havlíčková.

V jedenáct hodin účastníci pokácejí májku a zhruba o čtyřicet minut později se vydají společně přes Dominikánské, Šilingrovo a Mendelovo náměstí do areálu brněnského výstaviště, kde samotný Majáles vypukne.

Hlavní novinky