Přejít na hlavní obsah

Výjimka v překladu ovládla letošní festival na FI

Jak dopadl 14. ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky a kdo oslnil?

Čtrnáctý ročník Filmového festivalu Fakulty informatiky má svého jednoznačného vítěze. V rámci slavnostního večera, který se odehrál ve čtvrtek 15. května, byly vyhlášeny ceny diváků a poroty.

V obou kategoriích skončila na prvním místě komedie Výjimka v překladu režiséra Jana Patera, která s humorem sleduje vzrůstající počet slovenských posluchačů na Masarykově univerzitě.

Autor a zároveň student fakulty informatiky přiznal, že stejně jako hrdina příběhu si on sám také prošel něčím podobným, když poprvé přišel na fakultu: „ Musím říct, že jsem si zdokonalil své jazykové schopnosti a to mi hodně usnadnilo studium.“

Mezi další snímky, které se umístily v první pětici, patřilo například fotbalové mystérium Fallen Angel režisérů Luboše Ondráčka a Jiřího Fabíka, které získalo ocenění jako nejlepší externí film. Autoři při předávání ceny slíbili, že příští rok se akce účastní znovu a tentokrát již v tričkách festivalu.

Porotě i divákům se také líbila komedie o jednom zoufalém večerním honu za energetickým nápojem Energy, kterou natočili studenti informatiky Matej Pavla a Viliam Vilkolák.

Na letošním ročníku rozdávali ceny i samotní studenti - titulem Fimového Boha byl oceněn lektor předmětu PV113 Produkce audiovizuálního díla Robert Král. Právě pod jeho vedením řada snímků na festivalu vznikala.

Hlavní novinky