Přejít na hlavní obsah

3+1 večery s nezávislým filmem

Kabinetu nezávislého filmu zve na čtyři večery s tvorbou začínajících studentských filmařů.

Čtvrtý ročník Kabinetu nezávislého filmu veřejnosti letos předvede tvorbu začínajících studentských filmařů. Akce se tentokrát uskuteční v brněnském klubu Slowone. První ze čtyř promítacích večeru se odehraje ve středu 8. října. Vstupné je 50 Kč.

„Bar se nachází přímo v sále a společnost se tak nebude muset tříštit do více prostorů. Zároveň nám klub svou atmosférou a útulností zapadá do konceptu, v němž klademe důraz na příjemné prostředí, ve kterém může klíčit diskuse,“ komentuje volbu místa PR manažerka festivalu Markéta Hájková.

Středeční filmová promítání budou tentokrát ve formátu 3+1 večer. „Tento formát jsme zvolili z důvodu zhuštění festivalu do jednoho měsíce. Také jsme se rozhodli, že dramaturgicky zkvalitníme tematické večery, proto jsme se rozhodli pouze pro tři,“ vysvětluje dále Hájková.

Pro letošek vybrali organizátoři témata: V pohybu, Animace a Dokument. Akci zakončí již tradiční Grande Finale, které se odehraje 29. října a na kterém bude promítáno to nejlepší z celého ročníku.

Nebudou chybět ani známí hosté. První promítání doprovodí herci Lukáš Hejlík a Zuzana Slavíková, na večeru dokumentu budete moct potkat režisérku Helenu Třeštíkovou.

Přehlídka krátkometrážních snímků, která vznikla původně v rámci předmětu Řízení kulturního provozu na oboru Management v kultuře, umožňuje začínajícím filmařům konfrontovat své dílo s přímou reakcí publika a zároveň jim dává možnost navázat kontakty s dalšími amatérskými i profesionálními tvůrci.

Hlavní novinky