Přejít na hlavní obsah

Semestr-start měl skvělou atmosféru

anotaceStart.jpgVelkou premiérou pro pořádající občanské sdružení PANDORA byl letošní Semestr-start, který se uskutečnil na dvorku Filozofické fakulty začátkem října. I když podzim připravil akci poněkud chladné prostředí, podařilo jí vdechnout začátku semestru příjemného ducha.

Program zahájilo chvíli po čtvrté hodině Divadlo Čára se svou fantasmagorií Obešel já polí pět podle předlohy Ladislava Klímy. O následující hudební doprovod se postarala funky kapela mako!mako, která sklidila skutečně velký ohlas. Hlavní hvězdou večera se stalo uskupení Urband, které je charakterizováno jako „pouliční šraml“ čerpající inspiraci z ruského undergroundu. Neopomenutelnou součástí akce byl také žonglérský workshop.

zongleri
Zajímavou součástí Semestr-startu byl i žonglérský workshop na trávníku před knihovnou Filozofické fakulty. Foto: Ondřej Źenka.


Na dvorku Filozofické fakulty bylo celou dobu příjemně poloprázdno a vystřídalo se tam jen něco přes stovku lidí. Organizace programu byla sice poněkud rozpačitá s řadou děr v programu, studenti ale sami vytvářeli skvělou atmosféru. „Akce se, myslím, povedla, jenom mě mrzí ty díry v programu. To už se nám příště určitě nestane. Byla to naše první větší akce, takže je to zkušenost a poučení,“ shrnula akci hlavní organizátorka Jaroslava Šimáková.

mako!mako
O hudební doprovod se mimo jiné postarala funky kapela mako!mako. Foto: Ondřej Ženka.

Příjemnou náladu v pozdějších hodinách umocnilo i padesát svíček, které byly v kelímkách rozestaveny po celém areálu. Hrálo se na kytaru, žonglovalo, a kdyby nebyl začátek října a pořádná zima, možná by se na akci zdrželo i více lidí. I přes nepříznivou venkovní teplotu se vypilo dost studeného piva, což podpořil i fakt, že v závěru stálo jen pět korun.

Od devíti hodin Semestr-start pokračoval v Bakala Café na after-party, které se zúčastnilo asi padesát lidí. Ti nemohli odcházet nespokojení, protože jim organizátoři nabídli promítání velmi netradičního indického muzikálu Lagaan.

Hlavní novinky