Přejít na hlavní obsah

Nová prezidentka Munie slibuje sportovní akce a spolkové večery

Denisa Králová vystřídala Natáliu Pavlovičovou a má v novém semestru velké plány.

Denisa Králová, nová prezidentka Munie.

Masarykova studentská unie (Munie) si v prosinci zvolila nové vedení, které vstupuje do dalšího semestru s celou řadou plánů. Najít vlastní prostory, rozběhnout novou redakci, která bude informovat nejen o akcích pořádaných Munií, vyrobit nové upomínkové předměty, najít generálního sponzora nebo organizovat jednou až dvakrát do měsíce spolkové večery, kde se budou setkávat zástupci studentských spolků působících na univerzitě.

Novou prezidentkou Munie se stala dosavadní viceprezidentka Denisa Králová, dvaadvacetiletá studentka mezinárodních vztahů a sociální antropologie vystřídala dosavadní šéfku Natáliu Pavlovičovou, která odjíždí na zahraniční studijní pobyt Erasmus+.

„V Munii jsme se navíc domluvili, že budeme každý rok volit nového prezidenta. Máme spoustu aktivních členů, kteří mají dobré nápady, a proto bychom jim chtěli dát šanci ukázat, co umí,“ vysvětluje Denisa Králová.

Důraz bude klást především na setkávání existujících studentských spolků. „Chceme, aby si navzájem předávaly své know how. Například Radio R může přispět workshopem o prezentačních dovednostech a podobně. A spolky mají zájem mezi sebou spolupracovat,“ myslí si studentka fakulty sociálních studií.

Munie také chystá další velké sportovní akce podobné Hokejovému souboji univerzit. „Mezi studenty vzniká správná rivalita. Na jaře nejspíš uspořádáme fotbalové utkání mezi univerzitami. Rádi bychom ale do budoucna z akce udělali velký sportovní den, kde si studenti vyzkouší různé aktivity,“ popisuje nová prezidentka.

Králová působí v Munii třetím rokem. „Přidala jsem se prakticky hned poté, co jsem nastoupila na vysokou školu. Na gymplu jsme žádné spolky neměli a hrozně mi to chybělo. Ještě před začátkem prváku jsem si proto hledala, kam bych se mohla přidat,“ líčí Králová. Po půl roce v Munii se stala vedoucí lidských zdrojů, před rokem byla zvolena viceprezidentkou.

Munie bude začátkem semestru nabírat nové členy. „Zapojit se může kdokoliv (na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.). Je to skvělá zkušenost. Zaměstnavatelé si obecně váží aktivních lidí, kteří se zapojují do dobrovolných skupin, a studenti navíc získají praxi, kterou zrovna teď všechny firmy chtějí. Některým našim členům už se ozvali i potenciální zaměstnavatelé na LinkedIn, oslovila je jejich aktivita. Na pohovorech je poznat, že máme před ostatními studenty náskok,“ tvrdí Králová.

Hlavní novinky