Přejít na hlavní obsah

Anketa: Kde se vám nejlépe studuje?

Zkouškové je sice pryč, ale nezapomeňte: Nejlepší je se učit průběžně.

Někteří studenti se rádi uchylují do knihovny.

Něco si nastudovat musí někdy všichni. Akademici i studenti. A každému vyhovuje něco jiného. Někdo se zavře doma, jiný potřebuje vyrazit do tiché knihovny.

Zdeněk Hruška.

Zdeněk Hruška, filozofická fakulta
Nejlépe se mi studuje v knihovně na filozofické fakultě, jsem tam už zvyklý a donutím se tam pracovat. Je tam klid, učím se a také dělám věci do práce a nevěnuji se ničemu jinému. Mám tam takový home office. Když jsem někde jinde, například v bytě, tak mi to moc nejde, doma dělám i jiné věci a nechám se rozptylovat, dívám se na seriály a podobně.

Tereza Kadrnožková.

Tereza Kadrnožková, fakulta sociálních studií
Paradoxně se mi studuje nejlépe někde venku, třeba v kavárně. Tam jsou totiž lidé, kteří mi nedovolí dělat něco jiného. Alespoň moje svědomí takto funguje. Také ráda studuji v knihovně. Naopak špatně se mi studuje v úplném tichu doma, kde nikdo není. Úplně nejhůř se mi studuje u rodičů, protože je vidím tak málo, že bych radši byla s nimi, než studovala.

Zuzana Hájková.

Zuzana Hájková, fakulta sportovních studií
Učí se mi nejlépe doma, protože si tam můžu vytvořit podmínky, jaké mi vyhovují. Přes den je totiž spolubydlící v práci, takže mám pokoj jen pro sebe. Jsou ale situace, kdy potřebuji změnit prostředí. V tom případě chodím do knihovny, kde je klid, nikdo tam nesmí mluvit a mám tam dostatek literatury a zdrojů. Občas také studuju ve své kanceláři.

Jiří Krtička.

Jiří Krtička, přírodovědecká fakulta
Dobře se mi studuje v tichém prostředí, kde mě nikdo neruší a můžu se plně soustředit. V takovém případě nedělám nic jiného, než že sedím a čtu. Naopak mi nevyhovuje prostředí, kde je příliš hluku.

Hlavní novinky