Přejít na hlavní obsah

Nový portál umožní studentům zlepšit život v Brně

Na webu studentskebrno.cz mohou mladí lidé dát vědět magistrátu, co by chtěli v moravské metropoli změnit.

Studentskebrno.cz. To je název a zároveň webová adresa projektu brněnských studentů a představitelů města, jehož cílem je efektivně řešit nápady mladých lidí, jak zlepšit život v moravské metropoli.

Webový portál nabízí platformu, přes kterou je možné jednoduchým způsobem poslat svůj námět na řešení nějakého problému, který se týká Brna, nebo se podělit o nápad, jak život v moravské metropoli zpříjemnit. Stačí se na webové stránce zaregistrovat a uživateli se odemkne možnost přispět nápadem. "Náměty roztřídí komise složené ze studentských zástupců brněnských univerzit a ty nejsmysluplnější předají magistrátu," uvedl studentský ambasador Jan Záhora, která má projekt na starosti. Webová stránka má zároveň nabídnout přehled, v jaké fázi je řešení vloženého námětu.

Portál byl slavnostně spuštěn u příležitosti hudebního festivalu Majáles. První studentské nápady zadali kandidáti na krále za Masarykovu univerzitu, Vysoké učení technické a Mendelovu univerzitu. Týkají se zavedení wi-fi zdarma do brněnských parků, uspořádání studentského dne země a vytvoření více veřejných míst s pitnou vodou.

Hlavní novinky