Přejít na hlavní obsah

Majáles: Kandidáti MU plánují Student Hub

Elmo a Caruš chtějí letos zvítězit v klání o krále a miss Majálesu.

Letošní kandidáti na miss a krále Majálesu za MU - Caruš a Elmo.

Tomáš „Elmo“ Růžička a Michaela „Caruš“ Florianová jsou letošními kandidáty na krále a miss Majálesu. Jejich cíl je jasný: dovést Masarykovu univerzitu 6. května na brněnském výstavišti konečně k vítězství.

„Seznámili jsme se na večírku Marka Sedláka, který kandidoval na krále Majálesu vloni,“ vypráví Tomáš, který studuje na fakultě sportovních studií, jak se s kandidátkou na miss potkali. Právě Marek Sedlák přihlásil Míšu společně s Tomášem na letošní kandidaturu.

Aby se Tomáš s Míšou mohli stát oficiálními kandidáty za univerzitu, museli se zúčastnit University Band Contestu, kde pro ně bylo připraveno několik úkolů. „Jednou z disciplín byl vědomostní test o Masarykově univerzitě,“ upřesnil Tomáš alias Elmo.

Program obou kandidátů je až do Majálesu velmi pestrý. „Celý příští týden budeme chodit po jednotlivých fakultách, aby se dostalo do povědomí studentů to, že pro nás stále mohou hlasovat,“ říká Michaela čili Caruš z ekonomicko-správní fakulty. „Kromě toho tam budeme rozdávat cukrovou vatu.“

Cílem Elma a Caruš ale není jen získat majálesovou korunu, chtěli by v Brně zřídit Student Hub. „Rádi bychom někde v centru města vybudovat prostor, kde by se mohli scházet studenti nejen z Masarykovy univerzity, ale i z ostatních vysokých škol,“ říká Tomáš. Projekt by se měl realizovat na místě, které vyžaduje rekonstrukci. „Místo by sloužilo nejen k učení, fungovalo by i jako pracovní trh,“ dodává

Oba kandidáty za Masarykovu univerzitu můžete do 5. května podpořit svým hlasem na www.elmoacarus.win.

Hlavní novinky