Přejít na hlavní obsah

Kandidátka na miss Majálesu: Nežijme jen na fakultách, jsme jedna univerzita

Michaela Florianová aka Caruš se spolu s Elmem ucházejí o studentský trůn Brna. Můžete jim pomoct hlasováním.

Elmo a Caruš.

Boj o titul krále a miss Majálesu se chýlí ke konci. Už šestého května budeme znát jejich jména a zda titul poprvé po 13 letech získá Masarykova univerzita. Souboj je zatím hodně vyrovnaný. Hlasovat pro zástupce Muni Elma a Caruš se dá na webu festivalu. My jsme vyzpovídali Caruš neboli Michaelu Florianovou, která studuje na ekonomicko-správní fakultě obor finance a věnuje se streetdance.

Hodí se ti tvoje studium nebo sportovní zaměření ve volební kampani?
Zatím příliš ne. Řekla bych, že se mi to může hodit až ve volné disciplíně právě na Majálesu. I protože učím streetdance, chtěla bych tam předvést něco opravdu rychlého, abych mohla lidi pořádně vyhecovat.

Hecování studentů vůbec zní jako váš cíl…
Jde nám hlavně o to, aby se vůbec na Masaryčce dostalo do povědomí, že se volí nějaká miss a král. Na VUT i na Mendelovce je to tradice, lidé na to i čekají, zatímco u nás vůbec nic. Velkou roli v tom hraje, že Masaryčka za těch 13 let festivalu ani jednou nevyhrála. Takže teď už chceme konečně lidi pořádně vyhecovat.

Jak to děláte?
Mám pocit, že to z nás přímo září. Chodíme na řadu brněnských party a různých studentských akcí. Jeden z nás vždycky vezme mikrofon a jdeme na to! Chceme lidem ukázat, že to, co nás spojuje, je přece Masaryčka, ne jen fakulta nebo obor.

Jaký je váš hlavní volební nástroj? Kromě hecování samozřejmě.
Jako jediní kandidáti máme smysluplný projekt. Chceme vybudovat studentskou halu - Student hub. Našli jsme chátrající budovu, která je ve vlastnictví města a je teď na jeho zástupcích, jestli nám s ní pomohou něco udělat. Student hub by měl spojovat studenty ze všech brněnských univerzit, pomáhat jim ve vlastních projektech, propojovat s nimi potenciální zaměstnavatele a sloužit také jako relaxační zóna.

Propagační video kandidátů na krále a miss Majálesu

Kandidoval jsem na krále, abych tu mohl s něčim pohnout, takže tady to máte, když vyhrajem, můžem díky Masarykova univerzita a Brněnský Majáles (official) postavit v centru Brna studentskej hub. Tak tomu dej šanci a hlasuj na http://elmoacarus.win nebo na www.majales.cz News a odkazy sleduj Caruš & Elmo za MUNI na trůn Majálesu 2016! #MUNIvyhraje

Zveřejnil(a) Tomáš Elmo Růžička dne 20. duben 2016

Majálesu se někdy vyčítá, že je to hodně komerční akce, málo studentská.
Občas to na mě doléhá. Zvlášť první týden mě to dost štvalo, ale už jsem si na to zvykla. Ono to v dnešní době snad ani jinak nejde a co s tím můžu dělat…

Panuje mezi vámi a dalšími kandidáty nějaká nevraživost?
Mezi kandidáty ne, ti jsou úplně super, ale mezi některými z těch lidí okolo nich jednoznačně. Třeba na stavbě májky, kterou jsme si celou obskládali modrými balónky, chodili studenti z VUT, propichovali nám je deštníkem. Pomáhali jim i studenti z Mendelky, ti jich dokázali vzít třeba i pět naráz. Je to vážně škoda, protože mám lidi z obou těchto škol moc ráda, spousta z nich pro mě i hlasovala.

Myslíte se, že se nějak lišíte od kandidátů z dalších univerzit?
Jasně, už když se podíváš na naše medailonky. Řekla bych, že jsme originální a máme odvahu, na tom si zakládáme. A taky jsme prostě v pohodě, nemáme potřebu někomu praskat balónky. My z toho vůbec nechceme dělat boj, naopak chceme hlavně spojovat. Nejdříve jsme dokonce navrhovali, že bychom mohli propojit studenty ze všech univerzit a navrhnout jeden společný projekt. Ale nebylo to bohužel povolené.

Videorozhovor s Elmem a Caruš 

Budou Elmo a Caruš kralovat Majálesu? My doufáme, že ano! Pokud jste jim ještě neposlali svůj hlas, honem to udělejte! A jestli potřebujete ještě trochu přesvědčit, podívejte se na krátký rozhovor s kandidáty nebo si přečtěte, co nám k tomu řekla Caruš: http://bit.ly/1Y3rrFF

Zveřejnil(a) Muni dne 2. květen 2016

Jakou mají v tomhle klání jiné univerzity oproti Masaryčce výhodu?
U nás na univerzitě je to docela těžké s propagací. Když se podíváme na VUT, tak tam mají plakáty všude: volte miss nebo vyberte si svého krále, mají to i na webových stránkách. U nás to stojí strašně moc dřiny, aby bylo vůbec někde něco. Oporou je nám jen Markéta Havlíčková z munie. Nevíme, co bychom bez ní dělali. Taky fakulty jsou to strašně rozdělené. Proto se snažíme naší kampaní a trochu i naším propagačním videem lidi z univerzity scelit. Chceme ukázat, že Masaryčka není jen ta naše fakulta, kam chodíme. Jsme to my všichni dohromady.

Hlavní novinky