Přejít na hlavní obsah

Německý Filmfest míří do Scaly. Přináší Pozdravy z Fukušimy

Ozvěny festivalu německy mluvících filmů se v Brně konají od 31. října do 3. listopadu.

Festival zahájí snímek Pozdravy z Fukušimy, jenž vypráví příběh dobrovolnice, která pomáhá v oblasti zničené jadernou katastrofou.

Příznivci německých mluvících filmů by si neměli nechat ujít tradiční Das Filmfest, jehož brněnské ozvěny se budou konat od 31. října do 3. listopadu v Univerzitním kině Scala. 11. ročník nabídne snímky vždy od 18:00 a od 20:00, vstupné je 110 Kč. Všechny projekce budou doplněny českými i anglickými titulky.

Festival zahájí snímek Pozdravy z Fukušimy, jenž vypráví příběh Marie, která se vydává jako dobrovolnice do Japonska, kde má pomáhat v oblasti zničené jadernou katastrofou.

Film byl na festivalu zařazen do tematické sekce s názvem Útěk stejně jako nové filmové zpracování autobiografické knihy Deník Anne Frankové. V hlavní roli se představí Lea van Acken, která na sebe upozornila v kritikou oceňované Křížové cestě.

Filmfest nabídne pro odlehčení také komediální snímky. Tvrdý střet s realitou prožijí tři moderní a sebevědomé páry, které se rozhodnou pořídit si potomky v To nás teda dostalo. S rodičovstvím bude bojovat také nezodpovědný Tobias v tragikomedii Alki Alki.

Hlavní novinky