Přejít na hlavní obsah

Nevinnost internetu a vraždící zubní kartáčky. Assassin je zpět

Originální městská hra inspirovaná italsko-americkou mafií spustila registraci.

Padla noc. Oběť si nic netuše vykračuje po vylidněné ulici. Ohlédne se. Nikde nikdo, jediným společníkem je jí tma a ticho. Kráčí dál. Míjí starou prázdnou budovu. Pohledem zkontroluje všechna tmavá okna. Najednou jí přeběhne mráz po zádech. Cítí na sobě pohled, slyší pohyb. Obhlédne se, ale už je pozdě. Na krku ucítí dotek jemných štětinek a vše pro ni končí...

Ne, tohle není scéna z nové gangsterky, jak byste si možná mysleli. Je to scéna pro podzim v Brně ne tak výjimečná. Právě v tomto období se totiž odehrává válka fiktivních mafiánů vyzbrojených zubními kartáčky.

Týmová městská hra Assassin se inspirovala světem italo-americké mafie a organizovaného zločinu. „Ve hře jde o vypátrání určených obětí, které představují ostatní hráči, a symbolicky je zabít přejetím zubním kartáčkem po krku, ať už se nacházejí kdekoliv - na přednášce, v obchodě nebo v práci,“ vysvětluje organizátor hry Lukáš Lacko.

Své oběti hráč najde hledáním informací na internetu. „Hlavním poselstvím Assassina je rozšiřování povědomí o veškerém nebezpečenství, které na internetu číhá. Mnozí hráči si totiž až během hry uvědomí, co všechno se o nich a tom, kde a jak se pohybují, dá na internetu zjistit,“ doplňuje Lacko.

Na začátku hry se hráči rozdělí do skupinek, takzvaných famiglií, kterým kraluje Don nebo Donna. Ty nejúspěšnější rodiny se dostávají do finále, které se odehrává na jaře. „Hra nekončí vyvražděním všech hráčů, ale ve stanovenou dobu, protože některé elitní hráče je prakticky nemožné zabít. Každá vražda je bodována a v závěru hry je tedy klíčové skóre – počet živých hráčů v rodině a počet vražd. Samotnou hru vyhrává famiglie s nejvyšším skóre,“ vysvětluje Lacko.

V průběhu hry se navíc uskutečňují každotýdenní setkání Donů, které vyžadují slavnostní dresscode, anebo pokerové turnaje.

Registrace běží ještě do 7. října na webu hry. Podmínkou je mít minimálně 18 let a bydlet v Brně.

Hlavní novinky