Přejít na hlavní obsah

Opravy filozofické fakulty jdou do finále. Z areálu mizí stavební buňky

Do nových kanceláří se tento týden stěhují první zaměstnanci. Vše bude hotovo na začátek semestru.

Na konci týdne už by na dvorku neměla zůstat ani jedna obytná buňky pro pracovníky stavby.

Do tolik očekávaného finiše se v těchto dnech pomalu ale jistě blíží rekonstrukce budov C a D areálu Filozofické fakulty MU v ulici Arna Nováka. Nový semestr už začne v opravených prostorách a studenti i zaměstnanci se mají na co těšit.

Ještě na začátku tohoto týdne stály na fakultním dvorku žluté buňky pro pracovníky stavby. Na jeho konci už by neměla zůstat ani jedna.

„Postupně je vystěhováváme a uvolňujeme celý prostor, který bude po rekonstrukci chápán jako scelující místo pro všechny budovy. Nově už se na fakultu nebude vcházet přes budovu D, jak byli dřív všichni zvyklí, ale novým vchodem a právě ze dvorku pak do jednotlivých budov celého areálu,“ popsal Ivo Jurtík, tajemník fakulty, který na práce celou dobu dohlíží.

Místo někdejšího vstupu už je pomalu hotový prosklený prosvětlený prostor pro studium materiálů v elektronické podobě a elektronických informačních zdrojů, který už teď aspiruje na nové nejoblíbenější místo v budově.

Počítá se s tím, že se sem bude chodit i s jídlem a pitím, takže by to mělo být místo určené i pro odpočinek studentů. „Půjde také o prostor, kde bude možné pořádat různé kulturní akce. Těm je možné na míru ušít i velikost místnosti, protože uprostřed je posuvná stěna,“ doplnil Jurtík.

Místo někdejšího vstupu už je pomalu hotový prosklený prosvětlený prostor pro studium materiálů v elektronické podobě a elektronických informačních zdrojů.

Podle jeho slov se směřuje k tomu, aby bylo všechno hotovo a připraveno na začátek nového semestru. Do svých kanceláři už se tak tento týden stěhují zaměstnanci kabinetu češtiny pro cizince, kabinetu informačních studií a knihovnictví nebo filmové vědy.

Na všechny čeká spousta novinek včetně toho, že zmizela stará podoba velkých učeben s označením D22 a D21. Ta prvně jmenovaná už nebude mít řady židlí klonících se ze dvou stran, ale jen z jedné, a místo zbytku prostoru vznikly seminární místnosti pro malé skupiny studentů.

Slavnostní otevření fakulty je plánováno na 19. září.

Nový vstup na fakultu už se rýsuje.
Pohled na brzy již brzy volně přístupný dvůr fakulty.
Poslední zbytky materiálu před fakultou na Arna Nováka.

Hlavní novinky