Přejít na hlavní obsah

Čtyřicet týmů z MUNI se zapojilo do soutěže Do práce na kole

V klání, které podporuje zdravý pohyb a ekologické chování, patří mezi přeborníky především na Ekonomicko-správní fakultě MU.

Jedny z účastnic letošního ročníku soutěže Jana Biskupová a Pavla Hradecká.

Před několika dny skončil 10. ročník výzvy Do práce na kole. Sice byl poznamenaný nouzovým stavem, ale i tak přilákal na 16 tisíc účastníků z celé republiky, mezi nimi také řadu zaměstnanců Masarykovy univerzity, ze které se zapojilo téměř čtyřicet týmů.

Nejvíc se vyznamenaly týmy z Ekonomicko-správní fakulty MU, která se soutěže účastní pravidelně už šestým rokem. Hned pět jich skončilo v rámci Brna na děleném 1. až 27. místě v týmové pravidelnosti. Stejně se umístil ještě jeden tým z Fakulty sociálních studií MU. Vedle ekonomů, kteří postavili celkem 17 skupin, se výrazně zapojil také CEITEC MU, ze kterého se závodilo dohromady 13 týmů.

"Letos se nám do toho moc nechtělo, protože se kvůli koronaviru měnila pravidla soutěže a nebylo jisté, jak to vlastně bude. Ale nakonec nás to moc bavilo, člověk získával body i za domácí pohybové aktivity a byl to pro spoustu lidí takový záchytný bod v té těžké době," uvedla personální manažerka na Ekonomicko-správní fakultě MU Petra Ježová, která je hlavní organizátorkou letošního ročníku v rámci fakulty. Ta letos navzdory komplikovaným okolnostem ohlásila rekordní účast, v 17 týmech se zapojilo 62 lidí.

Hlavní novinky